حمله هواپیماهای بدون سرنشین امریکا 11 کشته به جای گذاشت

Image caption از آغاز سال جدید میلادی، بیش از 200 نفر در جریان حملات هواپیماهای بدون سرنشین کشته شدند

مقامات در پاکستان از کشته شدن دست کم یازده نفر در جریان حمله موشکی به مناطق قبیله ای وزیرستان شمالی که ظن آن می رود از سوی هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی صورت گرفته باشد، خبر داده اند.

براساس گزارش ها، یک هواپیمای بدون سرنشین به خانه ای در دهکده ای در حدود 25 کیلومتری شرق شهر میران شاه حمله کرده است.

آمریکا غالبا با توسل به این گونه حملات موشکی مناطق متعلق به طالبان و القاعده را در شمال غرب پاکستان که پناهگاه پیکار جویان است ، مورد هدف قرار می دهد.

هنوز هویت کشته شدگان مشخص نشده است ، اما مقامات پاکستانی از احتمال کشته شدن تعدادی از پیکارجویان در جریان این حمله خبر داده اند.

ساکنان محلی به خبرگزاری رویترز گفته اند دست کم سه هواپیمای بدون سرنشین امروز شنبه 19 ژوئن( 29 خرداد) برفراز دهکده مورد نظر در پرواز بودند.

به گفته مقامات از زمان آغاز سال جدید میلادی، در جریان 70 حمله ای که توسط هواپیماهای بدون سرنشین به وزیرستان شمالی و جنوبی صورت گرفت بیش از 200 نفر جان خود را ازدست داده اند.

هر چند پاکستان علنا از حملات هواپیماهای بدون سرنشین متعلق به امریکا انتقاد می کند، اما به اعتقاد ناظرین، مقامات پاکستانی درواقع موافق این نوع حملات هستند.

ارتش آمریکا و سازمان اطلاعات این کشور، غالبا عملیات این هواپیماها را تایید نمی کنند، اما تحلیل گران می گویند امریکا اغلب از این هواپیماهای بدون سرنشین برای انجام عملیات در این مناطق پاکستان استفاده می کند.

مطالب مرتبط