برخورد قطار با مسافران در اسپانیا 12 کشته برجای گذاشت

Image caption از این حادثه به عنوان بدترین حادثه قطار در اسپانیا از سال 2003 میلادی یاد شده است

در اسپانیا، یک قطار سریع السیر، به هنگام عبور از یک ایستگاه با برخورد به تعدادی مسافر که قصد عبور از خط آهن را داشتند، باعث کشته شدن دست کم 12 نفر شد.

این قطار، به هنگام وقوع این حادثه در حال عبور از ایستگاه کاستلادفلیس پلایا در نزدیکی شهر بارسلون بود.

به گفته مقامات، دست کم 14 نفر هم درجریان این حادثه مجروح شدند که حال سه تن از آنها وخیم گزارش شده است.

گفته می شود قربانیان این حادثه به هنگام برخورد با قطار قصد داشتند در یک فستیوال تابستانی که در ساحل در جریان بود، شرکت کنند. این عده به جای استفاده از محل عبور عابر پیاده، در حال عبور از روی ریل بودند.

فرناندو اورتگا، از شاهدان عینی این حادثه، به رسانه های اسپانیا گفت : "قطاری که این مسافران لحظاتی قبل از حادثه از آن پیاده شده بودند، مملو از مسافر بود و تعداد زیادی از مسافران برای رفتن به سمت دیگر ایستگاه، در حال عبور از روی ریل بودند، که درست در لحظه عبور آنها، قطارسریع السیری که از جهت دیگر به سمت این ایستگاه در حرکت بود با این افراد برخورد کرد.

یکی دیگر از شاهدان این حادثه گفته است: " هیچ کس در این باره که قطاری در حال نزدیک شدن به ایستگاه است به مسافران هشدارنداد."

مارچلو کاردونا، اهل بولیوی، از مسافران قطار هم به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است: " به هنگام بروز این حادثه، همه جا پر از خون بود."

به گفته وزیر کشور کاتولونیا، این حادثه در ساعت یازده و نیم چهارشنبه شب، دوم تیر ( 23ژوئن) اتفاق افتاد.

در پی وقوع این حادثه، خطوط راه آهن بسته شد و تیم های پلیس ، کارکنان بخش پزشکی و گروههایی از صلیب سرخ و آتش نشانی بلافاصله در صحنه حضور یافتند.

گفته شده اکثر قربانیان این حادثه از کشورهای آمریکای جنوبی آمده بودند.

از این حادثه به عنوان بدترین حادثه قطار در اسپانیا از سال 2003 میلادی تاکنون یاد شده است .

مطالب مرتبط