کره شمالی تسلیحات هسته ای بازدارنده اش را تقویت می‌کند

آزمایش موشک
Image caption آزمایش های موشکی کره شمالی موجب نگرانی ژاپن و کره جنوبی است

دولت کره شمالی اعلام کرده به دلیل "ادامه خصومت" آمریکا، سلاح های هسته ای بازدارنده خود را تقویت می کند.

تلویزیون کره شمالی اعلام کرد تحولات اخیر در شبه جزیره کره، لزوم تقویت سلاح های هسته ای بازدارنده را ثابت می کند.

کره شمالی همچنین آمریکا و کره جنوبی را متهم کرده که تسلیحات سنگین را به دهکده پانمونجوم که در مجاورت منطقه غیرنظامی قرار دارد انتقال داده اند.

کره شمالی هشدار داده که در صورت عدم برچیدن این تسلیحات، این کشور تدابیر نظامی جدی برای مقابله با این وضعیت اتخاذ خواهد کرد.

خبرنگار بی بی سی می گوید از این گزارش ها می توان نتیجه گیری کرد که ممکن است کره شمالی قصد ساختن بمب هیدروژنی داشته باشد.

انتقاد باراک اوباما

پیشتر، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفته بود در جریان ملاقات با هو جینتائو، رهبر چین از سیاست این کشور در قبال کره شمالی به شدت انتقاد کرده است.

آقای اوباما که در حاشیه اجلاس گروه بیست با رهبر چین ملاقات کرده بود گفت به آقای هو گفته که چین باید بین خویشتن داری و نادیده گرفتن عمدی اتفاقات، تفاوت قائل شود.

باراک اوباما از سازمان ملل متحد و چین درخواست کرده به خاطر "رفتار ستیزه جویانه" کره شمالی این کشور را تحت فشار قرار دهند.

آقای اوباما گفت شورای امنیت سازمان ملل متحد باید تضمین دهد که جامعه بین المللی رفتار خصومت آمیز کره شمالی را تحمل نخواهد کرد.

آقای اوباما در حاشیه اجلاس گروه بیست در کانادا همچنین با رئیس جمهوری کره جنوبی دیدار کرد و در مورد حمایت قاطع آمریکا از کره جنوبی به وی اطمینان داد.

مطالب مرتبط