سنا صلاحیت کاندیدای نامزد دیوان عالی آمریکا را بررسی می کند

Image caption الینا کیگان جایگزین قاضی جان پال استیونس می شودکه یکی از قضات لیبرال دیوان عالی است

مجلس سنای آمریکا امروز (دوشنبه، 28 ژوئن)، صلاحیت الینا کیگان را، که از سوی باراک اوباما برای عضویت در دیوان عالی آمریکا انتخاب شده، بررسی خواهد کرد.

خانم کیگان، پنجاه ساله، عالی رتبه ترین وکیل در دولت آمریکاست و اگر کاندیداتوری او مورد تائید قرار بگیرد، جوانترین قاضی خواهد بود که در دیوان عالی این کشور حضور می یابد.

بسیاری انتظار دارند الینا کیگان مورد تائید قانونگذاران آمریکا قرار بگیرد اما جلسات پرسش و پاسخی که این هفته در باره صلاحیت او برگزار می شود با مبارزات انتخابات میان دوره ای در این کشور همزمان شده است.

جو سیاسی انتخابات میان دوره ای آمریکا بسیار مناقشه انگیز است. این انتخابات در ماه نوامبر برگزار می شود.

دموکرات ها، که انتظار می رود در این انتخابات شماری از کرسی ها را از دست بدهند، تلاش کرده اند سیاستمداران آمریکا را متقاعد کنند خانم کیگان دیوان عالی را متوازن خواهد کرد.

احکامی که دیوان عالی آمریکا در گذشته صادر کرده، نشان داده است که این نهاد بیش از هر چیز به نفع فعالیت های مالی این کشور رای داده و قضاوت های آن محافظه کارانه بوده است.

خانم کیگان، که پیشتر رئیس دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد بوده، هرگز قاضی نبوده است.

جمهوریخواهان می گویند همین موضوع نشان می دهد او تجربه حقوقی کمی دارد.

از هفت هفته پیش که خانم کیگان کاندیدای عضویت در دیوان عالی آمریکا شده است، این اولین بار خواهد بود که آمریکایی ها به طور مستقیم نظرات او را می شنوند.

گفته می شود که او فردی پر کار است و می تواند با همه جناح های سیاسی کار کند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، می گوید خانم الینا کیگان فردی است که قانون را درک می کند و می داند که بر زندگی مردم عادی چگونه تاثیر بگذارد.

مطالب مرتبط