خودکشی قاتل فراری و پایان عملیات بزرگ تعقیب در بریتانیا

Image caption رائول موت در کودکی با مادربزرگش در نیوکاسل زندگی می کرد

پلیس بریتانیا تایید کرده که رائول موت، مرد فراری مسلح، بعد از شش ساعت مذاکره با ماموران پلیس در شمال انگلستان، خود را به ضرب گلوله کشته است.

یکی از سخنگویان پلیس گفت این مرد 37 ساله، به خود شلیک کرد و مرگ او در ساعات اولیه شنبه، یازدهم ژوئیه، (نوزدهم تیر) در بیمارستان اعلام شد.

پلیس قبل از آن اعلام کرده بود که "ماموران پلیس هیچ تیری شلیک نکرده اند" و هیچیک از آنها نیز مجروح نشده اند.

پلیس پس از یک هفته عملیات تعقیب رائول موت، در نزدیکی رودخانه ای در شهر راتبری در شمال انگلستان به مدت شش ساعت در حال مذاکره با او بود و سعی داشت او را متقاعد کند که خود را تسلیم کند.

رائول موت از شنبه هفته گذشته که به سامانتا استوبارت، دوست دختر سابقش، و کریس براون، شریک تازه زندگی او، شلیک کرد، فراری بود. کریس براون در پی این حمله کشته شد.

رائول موت روز یکشنبه نیز دیوید راتبند، افسر پلیس، را به ضرب گلوله مجروح کرد.

رائول موت پنجشنبه قبل از آن یعنی روز اول ژوئیه از زندان آزاد شده بود. پلیس تایید کرده که او قبلا دوازده بار دستگیر و به ارتکاب هفت مورد جرم متهم شده بود.

به گفته پلیس، آقای موت نسبت به پلیس کینه داشته و در یادداشتی که ظاهرا توسط او نوشته شده، تهدید کرده بود که تا زمان مرگ به تیراندازی به ماموران پلیس ادامه می دهد.

صدها مامور پلیس در عملیات گسترده و پر هزینه تعقیب رائول ماوت شرکت داشتند و روز جمعه نیز برای شناسایی محل اختفای او از یک جت اکتشافی نیروی هوایی استفاده شد.

در بریتانیا جرائم مسلحانه به نسبت، کم است اما طی چند هفته اخیر، این دومین مورد از وقایعی از این دست است.

حدود پنج هفته قبل، یک راننده تاکسی در استان کامبریا در شمال غرب انگلیستان دوازده نفر را به ضرب گلوله کشت، یازده نفر را مجروح کرد و بعد هم با شلیک گلوله، خودکشی کرد.

مطالب مرتبط