به روز شده:  14:05 گرينويچ - چهارشنبه 14 ژوئيه 2010 - 23 تیر 1389

آمریکا

نصب کلاهک جدید برای جلوگیری از نشت نفت در خلیج مکزیک

  • در ماه ژوئن ، شرکت بی پی یک درپوش به نام ال ام آر پی را بر روی چاه موسوم به "دیپواتر هورایزن" گذشت که با استفاده از آن نفت به سطح آب هدایت می شد. با این حال، نفت همچنان نشت می کرد و اکنون یک درپوش جدید جایگزین آن شده است.

  • وقتی که مهندسان در دهم ژوئیه درپوش قبلی را برداشتند، جریان نفت شروع به ورود به آب کرد. هر چند سیستم مهار کننده کیو ۴۰۰۰ جلوی مقداری از جریان نفت را می گرفت.

  • مهندسان اکنون یک درپوش جدید را بر بروی بازدارنده انفجار کار گذاشته اند. مجموعه ای از آزمایش های باید انجام شود تا مشخص شود که آیا جریان نفت می تواند با استفاده از تجهیزات جدید مهار شود یا خیر.

  • در طول این آزمایش ها درپوش جدید بسته خواهد شد و سیستم های مهار کننده زیر آب که نفت را هدایت می کنند به طول موقت متوقف خواهند شد.

  • شرکت بی پی همچنین لوله ای به کشتی هلیکس نصب کرد تا مسیر جدیدی برای هدایت نفت به سطح آب به وجود آید که البته این لوله پس از پایان آزمایش ها به کار خواهد افتاد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.