ژنرال ریچاردز رئیس ستاد مشترک ارتش بریتانیا می شود

ژنرال ریچاردز
Image caption ژنرال رچاردز زمانی فرمانده نیروهای ایساف در افغانستان بود

وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرده است که ژنرال سر دیوید ریچاردز رئیس بعدی ستاد مشترک ارتش خواهد شد که بلندترین رتبه نظامی در بریتانیا است.

او جانشین مارشال سر جاک استیراپ خواهد شد که در ادامه سال جاری از این سمت کنار خواهد رفت.

ژنرال ریچاردز هم اکنون رئیس ارتش بریتانیاست. او قبلا فرمانده نیروهای بین المللی در افغانستان بوده است.

او در سال 2000 همچنین فرماندهی نیروهای بریتانیایی در سیرالئون را به عهده داشت و چند بار نیز در ایرلند شمالی خدمت کرده است.

سر جاک قرار است در اکتبر این پست را ترک کند که پس از تکمیل "بازبینی سیاست استراتژیک دفاعی و امنیتی" بریتانیا درباره آینده نیروهای مسلح انجام می شود.

لیام فاکس وزیر دفاع بریتانیا به خاطر "هدایت عالی" ارتش از او قدردانی کرده است.

دیوید کامرون مسئولیت جدید را به ژنرال ریچاردز تبریک گفته و از مارشال جاک استیراپ قدردانی کرده است.

نخست وزیر بریتانیا در بیانیه ای نوشت: "من شخصا به خاطر توصیه های او از زمان شروع نخست وزیری سپاسگزار هستم و می دانم که او همچنان در ماه های آینده خدمات به نهایت ارزشمندی ارائه خواهد کرد."

کارولاین وایت خبرنگار امور دفاعی بی بی سی می گوید که ژنرال ریچاردز در پست تازه مشاور اصلی دولت در امور ارتش خواهد بود.

او در فاصله مه 2006 و فوریه 2007 فرماندهی 35 هزار سرباز از 37 کشور در نیروی کمک امنیت بین المللی تحت فرماندهی ناتو (ایساف) را به عهده داشت و اولین خارجی از زمان جنگ جهانی دوم بود که نیروهای آمریکایی را هدایت می کرد.

خبرنگار بی بی سی می گوید که ژنرال ریچاردز پست تازه را در مقطعی حساس به عهده می گیرد چرا که عملیات نظامی در افغانستان یکی از سخت ترین دوره ها را می گذراند.

به گفته کارولاین وایت او همچنین مجبور است به شکل گیری نیروهای مسلح بریتانیا که امکان کوچکتر شدن آنها در دوره ای که همچنان نقشی بزرگ در صحنه بین المللی دارند هست کمک کند.

مطالب مرتبط