"راه ارتباطی در وادی وخان ساخته می‌شود"

Image caption وادی وخان در افغانستان 295 کیلومتر طول داشته، تاجیکستان و پاکیستان را از هم جدا می‌کند

تصمیم پاکستان برای ساختمان تونل ماشینگرد و قطار در وادی وخان جدّی است.

به گفته سلیم ماندویوالا، وزیر سرمایه‌گذاری پاکستان، دولت کشورش به ایجاد راه ارتباطی با تاجیکستان سخت علاقه‌مند است.

این مطلب را آقای ماندویوالا بعد از دیدار و گفتگویش با پرزیدنت رحمان در شهر دوشنبه اعلام کرد.

وی گفت این موضوع در دیدارش با رئیس جمهوری تاجیکستان مطرح شده است. آقای ماندویوالا افزود، که هرچند اجرای این طرح ساده نیست، ولی پاکستان آن را حتماً روی دست خواهد گرفت.

او خبر داد، که حالا متخصصان مشغول تهیه اسناد فنّی این طرح هستند و به این دلیل او نمی‌تواند هنوز هزینه آن را اعلام کند.

به گفته این مقام پاکستانی، قرار است در کنار راه اتومبیلگرد در سمت "کوریدار وخان" راه آهن نیز احداث شود.

وادی وخان یک قطعه باریک زمین در شمال شرق افغانستان است، که 295 کیلومتر درازی داشته، پهنای آن از 15 تا 57 کیلومتر است. وادی وخان با ناحیه اشکاشیم بدخشان تاجیکستان هم‌مرز بوده و این قسمت افغانستان تاجیکستان و پاکستان را از هم جدا می‌کند.

گفته می‌شود، که ارتفاع کوههای پامیر در این منطقه بلندترین بوده و شاید به این دلیل درگیریهای چند سال اخیر در افغانستان به این وادی انتقال نیافته‌اند. ساکنان این وادی را عمدتا وخانیها و قرقیزهای بدخشانی تشکیل می‌دهند.

سلیم ماندویوالا مطمئن است، که دولت پاکستان اجرای طرح ساختمان راه در وادی وخان را روی دست خواهد گرفت

موضوع ساختمان راه اتومبیلگرد و قطار در وادی وخان با شمول تونلها از مدّتها قبل مطرح است. رسانه‌های گروهی پاکستان پیوسته در این باره مطالب مختلفی منتشر می‌کنند.

با استفاده از این مسیر کشورهای آسیای مرکزی می‌توانند به بندرهای پاکستان راه یابند. در حالی، که از علاقه‌مندی چین برای ساختمان راه قطار در وادی رشت تاجیکستان گزارش می‌شود، این امر بر اهمیت راه وادی وخان می‌فزاید.

ولی صاحب‌نظران می‌گویند، که افغانستان به دلایل مختلف در اجرای این طرح چندان علاقه‌مند نیست و این مشکل باعث تأخیر در اجرای پروژه بوده است.

زبید‌الله زبیداف، سفیر تاجیکستان در پاکستان، حالا روابط اقتصادی میان دو کشور را در حال توسعه عنوان می‌کند.

وی می‌گوید، همه‌روزه از پاکستان به تاجیکستان توسط قلمرو افغانستان و با استفاده از پول ارتباطی در فراز رودخانه آمو، که با سرمایه دولت آمریکا ساخته شده است، همه‌روزه تا 4.5 هزار تن کالا و موادّ وارد تاجیکستان می‌شود.

وی از آن اظهار نگرانی کرد، که حالا بیشتری از این موادّ و کالاها توسط تاجران افغان وارد تاجیکستان می‌شود، که در نهایت سبب بالا رفتن تولیدات پاکستانی در بازارهای تاجیکستان می‌شود.

وی گفت، به عنوان مثال حالا تجار افغان یک تن سمنت را در پاکستان بر عوض چهل دلار خریداری می‌کنند، ولی در بازارهای تاجیکستان ارزش آن حدود 160 دلار است.

به این دلیل، برخی از صاحب‌نظران حدس می‌زنند، که سبب اصلی مخالفت مقامات افغانستان به اجرای طرح ساختمان راه در وادی وخان به منافع تجار افغانی بستگی دارد.

ضمناً، سلیم ماندویوالا، وزیر سرمایه‌گذاری پاکستان در رأس یک هیئت چهل نفری تجار پاکستانی روز دوشنبه 19 ژوئیه با همتایان تاجیک خود همایشی برگزار کردند.

تأکید شد، که در سال 2009 میزان تبادل کالا میان این دو کشور در مقایسه با سال 2005 ده مراتبه افزایش یافته و در پنج ماه سال جاری این رقم معادل 8 میلیون دلار را تشکیل داده است.