کشف یک گور دسته جمعی دیگر در شمال مکزیک

Image caption دولت مکزیک علیه کارتل ها به نیروهای فدرال و ارتش متوسل شده است

پلیس مکزیک یک گور دسته جمعی از اجساد قربانیان احتمالی کارتل های مواد مخدر را در ایالت نئوبو لئون در شمال این کشور کشف کرده است.

پلیس جمعه، ۲۳ ژوئیه (یک مرداد) اعلام کرد که بقایای حداقل ۱۸ جسد در این گور که مساحتش به بزرگی یک زمین فوتبال است، وجود دارد.

این گور در محلی دور افتاده در حوالی شهر مانتری ایالت نئوبو لئون واقع است. هنوز لکه های خون در بخش هایی از آن روئیت می شود.

پلیس بر این باور است که باندهای تبهکار و مواد مخدر از این محل دور افتاده برای شکنجه و کشتن قربانیان و سپس سوزاندن اجساد آنها استفاده می کردند.

این سومین گور دسته جمعیست که طی هفته های اخیر در ایالت نئوبو لئون کشف می شود.

پلیس مکزیک در ماه ژوئن نیز در ایالت جنوبی گوئرارو در یک معدن متروکه نقره جسد ۵۵ نفر از قربانیان احتمالی کارتل های مواد مخدر را کشف کرده بود.

به گفته پلیس، اجساد از ارتفاع ۲۰۰ متری از طریق دریچه تصفیه هوا به درون معدن پرتاب شده بودند.

حداقل هفت هزار نفر در سال ۲۰۱۰ میلادی در درگیری های نیروهای دولتی با کارتل های مواد مخدر مکزیک جان خود را از دست داده اند.

هفته گذشته، انفجار بمب در شهر سیوداد خوارز مکزیک که در نزدیکی مرز آمریکا واقع است دست کم چهار کشته و ۱۶ زخمی برجای گذاشت.

پلیس کارتل مواد مخدر خوارز را عامل این بمبگذاری دانست و ناظران این واقعه را نشانه تشدید درگیری ها بین کارتل های مواد مخدر و دولت مکزیک ارزیابی کردند.

با این حال، فیلیپه کالدرون، رئیس جمهوری مکزیک، بر ادامه استفاده از ارتش علیه کارتل های مواد مخدر مصمم است.

از سال ۲۰۰۶ میلادی که فیلیپه کالدرون علیه این کارتل ها به ارتش متوسل شد، بیش از ۲۵ هزار نفر در مکزیک در خشونت ها جان خود را از دست داده اند.

مطالب مرتبط