زرداری: جامعه جهانی در حال باختن جنگ با طالبان است

زرداری
Image caption آصف علی زرداری گفت پاکستان از نظر تلفات انسانی بیشترین ضربه را از جنگ با تروریسم خورده است

آصف علی زرداری، رئیس جمهوری پاکستان می گوید جامعه بین‌المللی در حال شکست خوردن در جنگ با طالبان است.

آقای زرداری در جریان اقامت خود در فرانسه، در مصاحبه با روزنامه لوموند گفت تلاش نیروهای ائتلافی برای نفوذ در دل و ذهن مردم افغانستان به نتیجه نرسیده است.

آصف علی زرداری افزود نیروهای ائتلاف، وضعیت افغانستان را دست کم گرفته بودند و به ابعاد مشکلات مقابله با طالبان واقف نبودند چون نتوانسته بودند دل مردم افغانستان را به دست آورند.

آقای زرداری گفت تقویت نیروهای نظامی تنها بخش کوچکی از راه حل است.

رئیس جمهوری پاکستان امروز سه شنبه سوم اوت، سفر خود به بریتانیا را شروع می کند.

این سفر در حالی صورت می گیرد که یک مناقشه دیپلماتیک بر روابط دو کشور سایه انداخته است.

این مناقشه هنگامی شروع شد که دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در جریان دیدار هفته گذشته خود از هند، گفت هنگامی که مسئله مقابله با تروریسم مطرح می شود، عواملی در داخل دولت پاکستان در برابر این مسئله سیاست دو‌گانه ای اختیار می کنند و به صدور تروریسم کمک می کنند.

آقای کامرون از اظهارات خود دفاع کرده و گفته است صریح و بی پرده صحبت کردن مهم است.

ولی آقای زرداری اتهامات دیوید کامرون در باره پاکستان را رد کرده و گفته است پاکستان در جنگ با تروریسم صدمه زیادی خورده است.

رئیس جمهور پاکستان در جریان مصاحبه با لوموند گفت در ملاقات با دیوید کامرون برای او تشریح خواهد کرد که این پاکستان است که از نظر تلفات انسانی بیشترین ضربه را از جنگ با تروریسم خورده است و جنگ با تروریسم باید دو کشور را به یکدیگر نزدیک کند نه این که بین آنها فاصله بیاندازد.

خبرنگار بی بی سی می گوید به نظر می رسد دو کشور علاقمندند حتی اگر تنش های موجود از بین نرفته باشد، مناقشه کنونی دست کم در ظاهر برطرف شود.

مطالب مرتبط