به روز شده:  13:56 گرينويچ - 08 اوت 2010 - 17 مرداد 1389

پاکستان

باران شدید کمک به سیل زدگان پاکستانی را دشوارتر کرد

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

ادامه باران های موسمی در بیشتر نقاط پاکستان، رساندن کمک به حدود چهارده میلیون سیل زده را دشوارتر کرده است.

عملیات کمک رسانی به خصوص در شمال غرب پاکستان که میلیون ها نفر را بدون سرپناه، غذا و آب آشامیدنی گذاشته، با مشکلات زیاد روبرو شده است.

جاده هایی که قبلا آنها را باز کرده بودند مجددا مسدود شده اند و هیلکوپترهایی که مواد کمکی حمل می کنند قادر به پرواز نیستند.

سیلاب به سمت مناطق جنوبی و در مسیر رودخانه سند در حال حرکت است.

در اثر طغیان رودخانه سند بسیاری از مردم ایالت سند که از نظر کشاورزی بسیار حاصلخیز است ناچار به ترک خانه های خود شده اند.

علیم مقبول، خبرنگار بی بی سی در اسلام آباد می گوید سیلاب گسترش یافته و خانه ها و جاده های بیشتری را ویران می کند.

مقامات پاکستان می گویند سیل تا کنون 650 هزار خانه را در سراسر کشور ویران کرده و بسیاری از زمین های کشاورزی را از بین برده است.

بسیاری از کشورها به تقاضای کمک های بین المللی یوسف رضا گیلانی، نخست وزیر پاکستان پاسخ داده و آمادگی خود را برای ارسال مایحتاج ضروری برای سیل زدگان اعلام داشته اند.

وضعیت اضطراری در کشمیر هند

در همین حال هزاران سرباز و مامور پلیس در کشمیر هند برای بازکردن جاده ها و جستجو برای یافتن کسانی که از سیل ویران کننده جمعه گذشته در این منطقه جان سالم به در برده اند، ادامه می دهند.

هزاران نفر از ساکنان شهر له، که شهر اصلی منطقه کوهستانی دور افتاده لداخ است خانه های خود را رها کرده و برای فرار از سیل به مناطق مرتفع تر پناه برده اند.

جاری شدن سیل تا کنون موجب مرگ نزدیک به 130 نفر در کشمیر هند شده است.


BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.