استقبال آمریکا از ورود کره شمالی به توییتر

Image caption بیش از ۴۸۰۰ نفر در توییتر به این وب سایت پیوسته اند

آمریکا از اینکه دولت کره شمالی به شبکه اجتماعی توییتر پیوسته استقبال کرده است. این در حالیست که کره شمالی در روزهای گذشته از توییتر برای انتشار مواضع خود علیه آمریکا و کره جنوبی استفاده کرده است.

فیلیپ کراولی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، سه شنبه (۱۷ اوت) گفت: "ما از توییتر برای برقراری ارتباط، اطلاع رسانی و بحث استفاده می کنیم. ما از ورود کره شمالی به توییتر و دنیای مرتبط با هم، استقبال می کنیم."

یک وب سایت دولتی کره شمالی بنام Uriminzokkiri اخیرا به توییتر و وب سایت یوتیوب ملحق شده و از آنها عمدتا برای انتشار مواضع پیونگ یانگ علیه آمریکا و کره جنوبی استفاده کرده است.

تا روز سه شنبه، بیش از ۴۸۰۰ نفر در توییتر به این وب سایت پیوسته اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا سه شنبه در توییتر نوشت که اوضاع کره شمالی شبانه تغییر نخواهد کرد اما " فن آوری وقتی که مورد استفاده قرار گرفت، دیگر نمی توان جلویش را گرفت. از ایران بپرسید."

بنظر می رسد که این مقام آمریکایی به استفاده گسترده مردم معترض در ایران از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و یوتیوب در روزهای پس از انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۳۸۸ اشاره می کند.

با بسته شدن فضای خبررسانی در ایران بعد از اعلام نتایج انتخابات و اعتراضات گسترده مردم به آن، وبلاگ ها، فیس بوک و همچنین توییتر جایگزین سایت های خبری شدند.

توییتر دسامبر گذشته توسط "ارتش سایبری ایران" هک شد.

فیلیپ کراولی در توییتر این سوال را مطرح کرد: "آیا کره شمالی آماده است که به مردم خود هم اجازه دهد که به (توییتر) بپیوندند؟"

از ۲۴ میلیون شهروند کره شمالی به جزء عده معدودی، کمتر کسی حق استفاده از اینترنت را دارد و رسانه ها نیز توسط دولت کمونیستی اداره می شود.

مطالب مرتبط