ویدیوهای پورنو سرازیر یوتیوب شد

Image caption گردانندگان شرکت اینترنتی گوگل، که صاحب سایت اشتراک ویدیویی یوتیوب است، می گویند که از این موضوع آگاهند و تلاش برای رفع این مشکل را آغاز کرده اند

یوتیوب صدها ویدیوی پورنو را از این سایت پاک کرده است. تصور می شود که هجوم ناگهانی این دست از ویدیوها، حمله ای هماهنگ و از پیش طراحی شده، بوده است.

این ویدیوها با اسم چهره های خبرساز در میان کودکان و نوجوانان، مانند "هانا مونتانا" و "برادران جوناس"، آپلود شده است.

بسیاری از آنها با تصاویر ویدیویی ویژه این گروه سنی آغاز می شود اما بعد به تصاویری از بزرگسالانی که در فیلم های پورنو نقش ایفا می کنند، تبدیل می شود.

گردانندگان شرکت اینترنتی گوگل، که صاحب سایت اشتراک ویدیویی یوتیوب است، می گویند که از این موضوع آگاهند و تلاش برای رفع این مشکل را آغاز کرده اند.

ویدیوهای آزاردهنده

به بی بی سی خبر داده شد که شمار زیادی از ویدیوهای نامناسب و حاوی تصاویر آشکار از آمیزش جنسی در یوتیوب آپلود شده است.

در یکی از ویدیوها با نام کنسرت براداران جوناس، یکی از کاربران در بخش نظرات نوشته: "من دوازده سالم هست، این چیه؟"

کاربران آنلاین در زیر ویدیوهای دیگر نوشته اند "هممون را به دردسر می اندازید" یا "ما را به کشتن می دین!"

در حالی که این ویدیوهای آزاردهنده آپلود می شده اند، بسیاری از بازدیدکنندگان یوتیوب آنها را به فایل های مورد پسندشان اضافه کرده اند.

"فلونتی"، 21 ساله و یکی از کاربران یوتیوب که تصور می شود از جمله کسانی است که در آپلود این ویدیوها دست داشته خود را اهل آلمان معرفی کرده است.

او به بی بی سی گفت: "من ویدیوی پورنو آپلود کرده ام چون یوتیوب ویدیوهای موسیقی را حذف می کند. این کار بخشی از یورشی است معروف به فور-چان."

فور-چان یک صفحه خبری در اینترنت است که بخش بیشتر مطالب آن در باره انیمیشن های ژاپنی "مانگا" و "انیم" است اما برخی از قسمت های افراطی تر آن تهوع آور و وحشتناک توصیف شده است.

فلونتی به بی بی سی گفت: "در این صفحه هر چیزی و همه چیز امکان دارد که اتفاق بیافتد و معمولا هم می افتد. ما فرهنگ منحصر به فرد خودمان را داریم و هیچ گروهی شبیه ما نیست."

فلونتی در پاسخ به این سوال که آیا نگران نیست که کودکان قادرند آزادانه این ویدیوهای نامناسب را در یوتیوب ببینند، گفت: "کودکان به هر حال می توانند مطالب نامناسب را در هر کجای اینترنت پیدا کنند. حمله ای که ما کرده ایم نشان می دهد که آپلود کردن پورنو روی یک سایت اینترنتی با میلیون ها بازدیدکننده در روز، کار آسانی است."

اسکات رابینز، سخنگوی گوگل به بی بی سی گفت: "ما از سرازیر شدن ویدیوهای پورنو آگاهیم و همان طور که در مورد هر ویدیویی که مقررات ما را نقض کند، اقدام می کنیم در مورد آنها نیز دست به کار شده ایم. هر مشترکی که روشن شود برای حمله به یوتیوب راه اندازی شده است، غیر فعال می شود."

مطالب مرتبط