راه حل ۶ میلیارد دلاری قذافی برای مقابله با مهاجرت‌های غیرقانونی

قذافی
Image caption معمر قذافی به مناسبت دومین سالگرد امضای پیمان دوستی لیبی با ایتالیا به این کشور رفته بود

معمر قذافی، رهبر لیبی می گوید با دریافت سالانه شش میلیارد دلار از اتحادیه اروپا، جلو مهاجرت های غیرقانونی به اروپا را خواهد گرفت.

آقای قذافی که در جریان سفر به ایتالیا صحبت می کرد گفت اتحادیه اروپا برای این که از خطر 'اروپای سیاه' مصون بماند، باید یک چنین پولی را پرداخت کند.

معمر قذافی در حالی که سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا در کنار او ایستاده بود گفت میلیون ها آفریقایی می خواهند به اروپا مهاجرت کنند.

وی افزود که روشن نیست 'سفیدپوستان مسیحی اروپایی' به جاری شدن سیل 'آفریقایی های گرسنه و نادان' به اروپا چه واکنشی نشان خواهند داد.

آقای برلوسکونی به تقاضای معمر قذافی پاسخ فوری نداد.

در یک سال گذشته برای جلوگیری از مهاجرت های غیرقانونی آفریقایی ها به اروپا، ایتالیا طی عملیات مشترک با لیبی، مهاجران غیرقانونی را که می خواهند از طریق دریا خود را به اروپا برسانند شناسایی کرده و به زور آنان را به لیبی بازگردانده است.

سفر سرهنگ قذافی به رم تحت الشعاع سخنرانی بحث انگیز دیگری قرار گرفته که او برای چند صد زن جوان ایتالیایی کرده بود.

وی به این زنان که برای حضور در سخنرانی وی هر کدام صد دلار از یک بنگاه استخدام هنرپیشه دریافت کرده بودند، گفته بود که اسلام باید دین اروپا شود.

او پس از یک ساعت سخنرانی در باره آزادی هایی که زنان در لیبی از آن برخوردارند، به هر یک از حاضران یک جلد قرآن هدیه کرده بود.

معمر قذافی برای شرکت در مراسم دومین سالگرد امضای پیمان دوستی بین لیبی و ایتالیا به رم رفته بود.

لیبی از سال 1911 تا 1943 مستعمره ایتالیا بود و رهبر لیبی سال ها به خاطر اشغال خاک این کشور، از ایتالیا درخواست پرداخت غرامت می کرد.

آقای قذافی امروز 31 اوت، به لیبی باز می گردد تا در جشن های چهل و یکمین سالگرد کودتای نظامی که موجب به قدرت رسیدن وی شد، شرکت کند.

مطالب مرتبط