استادان اسرائیلی تدریس در شهرک های کرانه غربی را تحریم می‌کنند

شهرک های یهودی نشین
Image caption جامعه جهانی، شهرک های یهودی نشین در اراضی اشغالی فلسطینی را غیر قانونی می داند

بیش از ۱۵۰ استاد و پروفسور اسرائیلی اعلام کرده اند که در شهرک های یهودی نشین واقع در کرانه غربی اشغالی، کار یا تدریس نخواهند کرد.

این اقدام استادان اسرائیلی، به دنبال تصمیم گروهی از بازیگران این کشور انجام شد که از ایفای نقش در شهرک های یهودی نشین سرباز زدند.

این استادان که از اقصی نقاط اسرائیل هستند، نامه ای را امضا کرده و از طریق آن اعلام کرده اند که دیگر در هیچ یک از کلاس ها و جلسات پرسش و پاسخ برگزار شده در شهرک های یهودی نشین، که به طور غیرقانونی در سرزمین های فلسطینی ها ساخته شده اند، شرکت نخواهند کرد.

وایر دیویس، خبرنگار بی بی سی در بیت المقدس می گوید آنها گفته اند که از ۵۳ بازیگر، نویسنده و کارگردانی حمایت می کنند که پیش تر اعلام کردند در اجراهایی که در مرکز فرهنگی جدید شهرک آریل واقع در کرانه غربی برگزار می شود، شرکت نخواهند کرد.

جوشوا سوبول، یکی از نمایشنامه نویسان، گفت آریل در سرزمین های اشغالی است و هیچ یک از هنرمندان اسرائیلی نباید در برنامه هایی که در آنجا تولید می شود، شرکت کنند.

چند سیاستمدار راستگرای اسرائیل، از این کمپین انتقاد کرده و به ویژه در مورد بازیگران گفته اند که آنها یارانه دولت اسرائیل را دریافت کردند و درصورتی که از کار کردن در شهرک های یهودی نشین اجتناب کنند، باید کمک های مالی دریافت شده را پس دهند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، پیش از آنکه برای آغاز مذاکرات مستقیم صلح با فلسطینیان به سمت واشنگتن پرواز کند، گفت تحریم های داخلی، آخرین چیزی بود که اسرائیل در این زمان لازم داشت.

مطالب مرتبط