هشدار درباره وضعیت کودکان و زنان باردار در مناطق سیلزده پاکستان

کودکان سیلزده پاکستان

یک سازمان خیریه کمک به کودکان اعلام کرده است که با گذشت بیش از یک ماه، هنوز نزدیک به ۲ و نیم میلیون کودک زیر ۵ سال در مناطق سیلزده پاکستان، کمک غذایی دریافت نکرده اند.

سازمان خیریه "کودکان را نجات دهید" در گزارشی از اینکه با گذشت بیش از یک ماه از سیل پاکستان، هنوز به حدود ۲ میلیون و چهارصد هزار کودک زیر ۵ سال در مناطق سیلزده پاکستان هیچ کمک غذایی نشده است، هشدار داد.

بر اساس این گزارش، این موضوع سبب افزایش خطر ابتلا و شیوع بیماری های حاد تنفسی، اسهال و بیماری های پوستی در مناطق سیلزده خواهد شد.

این سازمان خیریه همچنین هشدار داده است که جان حداقل نیم میلیون زن باردار در مناطق سیلزده پاکستان در خطر است و در چهار هفته آینده حدود یک صد هزار زن باردار، فرزندشان را به دنیا خواهند آورد.

سیل ناشی از بارش باران های موسمی از بیش از یک ماه پیش نزدیک به یک پنجم سطح کشور پاکستان را در بر گرفت.

بیش از ۱۷ میلیون نفر از جمعیت ۱۶۶ میلیونی پاکستان خانه هایشان را در اثر سیل از دست داده اند و بیش از ۱۶۰۰ نفر در اثر این سیل کشته شده اند.

پیش تر یک مقام صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف هشدار داده بود که بحران ناشی از سیل پاکستان بزرگترین فاجعه انسانی دهه اخیر است.

از سوی دیگر آکسفام، سازمان کمک رسانی بریتانیایی، گفته است که در ایالت سند که بیشترین آسیب را دیده است، بیشتر به افرادی که در اردوگاه ها هستند رسیدگی می شود، درحالیکه تعداد زیادی از مردم بیرون از اردوگاه ها هستند.

آکسفام اعلام کرده بود که در اردوگاه ها غذا و آب پخش می شود و کوپن هایی به مردم داده می شود که با آن می توانند از فروشگاه های محلی خرید کنند.

این در حالیست که به گفته یکی از خبرنگاران بی بی سی در پاکستان بیشتر اردوگاه ها پر شده اند و اغلب مردم ترجیح می دهند تا در کنار وسایل خود خارج از اردوگاه ها بمانند و از آنها مراقبت کنند.

صندوق بین المللی پول می گوید سیل پاکستان، مقامات این کشور را با یک چالش بزرگ اقتصادی مواجه کرده است و دولت این کشور هزینه بازسازی مناطق سیلزده را حدود پانزده میلیارد دلار تخمین زده است.

مطالب مرتبط