حمایت نخست وزیر بریتانیا از هیگ در برابر شایعات

Image caption آقای هیگ گفت شایعات در باره او و مشاورش بدخواهانه و کذب است

ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا، تاکید دارد که شایعات در باره زندگی خصوصی او باعث نشده از وظایف کاری خود منفک شود.

خبرنگاران در جریان یک کنفرانس خبری که در باره روابط بریتانیا با کشور آلمان بود، از آقای هیگ - که متاهل است - در مورد استخدام یک مشاور مرد پرسیدند.

روز چهارشنبه (اول سپتامبر)، وزیر امور خارجه بریتانیا اعلام کرد که این مشاور، به نام کریستوفر مایرز، استعفا داده و گفت مشاور خصوصی اش این تصمیم را به دلیل فشاری که ادعاهای بدخواهانه و کذب به او وارد کرد، گرفته است.

آقای هیگ روز پنجشنبه (2 سپتامبر)، با انتشار بیانیه ای گفت شایعات در مورد رابطه نامناسب او با یک مشاور مرد دروغ محض و ازدواج سیزده ساله او محکم و استوار است.

مقام های بریتانیا می گویند آقای هیگ از حمایت کامل نخست وزیر این کشور برخوردار است. این در حالی است که برخی از اعضای حزب محافظه کار درباره سیاست وزیر امور خارجه در مورد اروپا ابراز نگرانی کرده اند. گروهی نیز از آقای هیگ انتقاد کرده اند و گفته اند، نباید اتاق هتلش را با مشاورش شریک می شده است.

Image caption وزیر امور خارجه بریتانیا گفت ازدواج سیزده ساله او محکم و استوار است

سخنگوی دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا که در حال حاضر به خاطر تولد فرزندش در مرخصی است، گفت: "نخست وزیر کاملا درک می کند که چرا آقای هیگ بیانیه امروز خود را صادر کرده است و صد در صد از او حمایت می کند."

آقای هیگ در کنفرانس مشترک امروز خود با وزیر امور خارجه آلمان گفت وزارت امور خارجه بریتانیا با مشکلات مهم جهانی دست و پنجه نرم می کند و انتشار بیانیه ای در مورد زندگی شخصی اش کار آسانی نبوده است.

او گفت: "امروز بیشتر از این توضیح نمی دهم. من و همسرم از گردش ادعاهای کذب به ویژه در اینترنت خسته شده ایم. گاهی لازم می شود که مستقیم در باره این گونه موضوع ها صحبت کرد تا حقیقت را همه بدانند."

سخنگوی آقای کامرون گفت آقای هیگ و دفتر نخست وزیری امیدوارند که اظهارات روز پنجشنبه وزیر امور خارجه بریتانیا به 10 روز گمانه زنی های مطبوعاتی و سایت های اینترنتی پایان دهد.

ماکس کلیفورد، کارشناس روابط عمومی به بی بی سی گفت آقای هیگ اشتباه کرد که توجه عمومی را به این شایعات بی اساس جلب کرد و هر کسی که صدور این بیانیه را به وزیر امور خارجه توصیه کرده کاملا در اشتباه بوده است.

آقای کلیفورد گفت موضوعی کوچک اکنون به مشکلی بزرگ تبدیل شده است.

مطالب مرتبط