هشدار ژنرال پترائوس علیه سوزاندن قرآن در فلوریدا

Image caption ژنرال آمریکایی نگران واکنش شدید مسلمانان است

ژنرال دیوید پترائوس، فرمانده نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا در افغانستان، علیه برنامه یک کلیسا در ایالت فلوریدا برای آتش زدن کتاب مقدس مسلمانان هشدار داده است.

این کلیسا که در شهر گینزویل واقع است و گفته می شود که حدود ۵۰ عضو دارد می خواهد که در نهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر، نسخه یا نسخه هایی از قرآن را آتش بزند.

ژنرال پترائوس روز دوشنبه هشدار داد: "این می تواند نیروهای ما و تمام تلاش ما را به خطر بیاندازد."

کلیسای یاد شده در وب سایت خود نوشته است که از مسلمانان نفرت ندارد اما می افزاید: "از این اقدام برای هشدار درباره اصول اعتقادی و ایدئولوژی اسلام که ما از آن نفرت داریم" استفاده خواهد کرد.

ژنرال آمریکایی درباره برنامه کلیسای مذکور گفت: "این دقیقا از قبیل اقدام هایی است که طالبان از آن استفاده می کند و می تواند مشکلات زیادی به بار بیاورد، نه فقط در اینجا بلکه در سراسر دنیا که ما با جوامع اسلامی سر و کار داریم."

بر اساس گزارش ها، دوشنبه راهپیمایی اعتراض آمیزی در کابل، پایتخت افغانستان، برگزار شد که در آن مردم علیه به آتش کشیده شدن قرآن در روز ۱۱ سپتامبر هشدار دادند.

مقام های نظامی آمریکا نگرانند که موارد مشابه دیگری نیز در این کشور رخ دهد و انتشار تصاویر آن در اینترنت و رسانه های گروهی جهانی واکنش شدید مسلمانان را در پی داشته باشد.

این در حالیست که باراک اوباما، در آغاز رئیس جمهوری خود بهبود رابطه با کشورهای مسلمان را یکی از اولویت های دولتش اعلام کرد.

به دنبال طرح احداث یک مرکز اسلامی در نزدیکی محل برجهای دوقلوی مرکز تجارت جهانی نیویورک که در حملات ۱۱ سپتامبر نابود شد، اعتراضات زیادی در سراسر آمریکا علیه مسلمانان به راه افتاده است.

رئیس جمهوری آمریکا از احداث این مرکز حمایت کرده و گفته است که مسلمانان در آمریکا مانند هر گروه دیگری حق دارند که به دین خود عمل کنند.

مطالب مرتبط