اذعان اسرائیل به کشتن سه غیرنظامی فلسطینی

غزه
Image caption پرتاب موشک به اسرائیل توسط پیکارجویان فلسطینی، همواره حملات تلافی جویانه اسرائیل به غزه را به دنبال داشته است

ارتش اسرائیل اذعان کرده است که سه فلسطینی که دو روز قبل به دست نیروهای اسرائیلی در نوار غزه کشته شدند، غیرنظامی بودند نه تروریست.

اسرائیل قبلا ادعا کرده بود که این سه نفر تروریست بودند.

یک فرمانده ارشد اسرائیلی گفت یکی از این سه فلسطینی یک نارنجک انداز را که در مزرعه افتاده بود، از زمین بلند کرده بود و سربازان اسرائیلی به تصور این که هدف حمله قرار گرفته اند، شروع به تیراندازی به سمت فلسطینیان کردند.

رادیوی ارتش اسرائیل این سه نفر را " تروریست" معرفی کرده و گفته بود دست کم یکی از آنها مسلح بوده است.

یک مرد 91 ساله و نوه سی و سه ساله اش از جمله قربانیان بودند.

هویت سومین قربانی هنوز معلوم نیست.

پرسنل پزشکی نوار غزه و شاهدان این حادثه می گویند سربازان اسرائیلی از داخل مرز اسرائیل به سوی این سه نفر در بیت هانون، تیراندازی کردند.

پیشتر، پیکارجویان فلسطینی چندین راکت به خاک اسرائیل پرتاب کرده بودند که موجب تلفاتی نشد.

جان، دنیسون، خبرنگار بی بی سی در رام الله می گوید در هفته گذشته پرتاب راکت از نوار غزه به اسرائیل افزایش یافته اگر چه تقریبا در تمام موارد این حملات بی اثر بوده است.

هجده ماه قبل راکتی که پیکارجویان فلسطینی پرتاب کرده بودند موجب کشته شدن یک کارگر تایلندی شد که در مزرعه ای در جنوب اسرائیل سرگرم کار بود.

افزایش پرتاب راکت به خاک اسرائیل در حالی است که دور تازه مذاکرات مستقیم صلح بین فلسطینیان و اسرائیلی ها در شرم الشیخ در مصر شروع شده است.

مطالب مرتبط