حمله هوایی آمریکا در پاکستان تلفاتی بر جای گذاشت

هواپیمای بدون سرنشین
Image caption حملات اخیر در مناطق کوهستانی اطراف میرانشاه انجام گرفته است

حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در شمال غرب پاکستان دست کم دوازده کشته به جای گذاشته است. این افراد به ظن مشارکت در عملیات پیکارجویانه هدف حمله نظامی آمریکا قرار گرفته اند.

حمله روز چهارشنبه، 16 سپتامبر، سومین حمله ای است که در کمتر از بیست و چهار ساعت در این منطقه صورت گرفته است.

گروه های پیکارجو از منطقه قبیله نشین پاکستان به عنوان پایگاهی برای انجام عملیات علیه نیروهای آمریکایی مستقر در امتداد مرز پاکستان با افغانستان استفاده کرده اند.

حملات توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در مناطق کوهستانی اطراف میرانشاه انجام گرفته است. میرانشاه، شهرک اصلی شمال وزیرستان است.

مسئولان محلی گفته اند که در تازه ترین حمله آمریکا سه هواپیمای بدون سرنشین به سمت یک هدف مشخص 10 موشک شلیک کردند.

گزارش شده که کشته شدگان، اعضای شبکه حقانی بوده اند. حقانی جناحی پیکارجو است که با نظامیان آمریکا در مرز پاکستان و افغانستان در نبرد بوده است.

ارتش پاکستان سال گذشته در جنوب وزیرستان علیه پیکارجویانی که حکومت این کشور را هدف حملات خود قرار داده اند، به عملیات نظامی محدود دست زد.

آمریکا از پاکستان مصرانه خواسته است در شمال وزیرستان عملیات نظامی بیشتری علیه پیکارجویان انجام دهد.

اما به گفته رونالد بورک، گزارشگر بی بی سی در اسلام آباد، پاکستان در برابر این خواسته مقاومت کرده و گفته است ارتش این کشور عملیات نظامی متعددی در دست اجرا دارد و نمی تواند عملیات دیگری را متقبل شود.

در همین حال، قرار است حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان به پاکستان سفر کند و در اسلام آباد، پایتخت این کشور، با آصف علی زرداری، رئیس جمهوری پاکستان ملاقات کند. او در این سفر همچنین با نخست وزیر پاکستان و رئیس ارتش این کشور ملاقات خواهد کرد.

مطالب مرتبط