پاپ با ملکه بریتانیا دیدار کرد

Image caption سفر بندیکت شانزدهم اولین "سفر رسمی" رهبر کلیسای کاتولیک به بریتانیا طی بیست و هشت سال گذشته محسوب می شود

پاپ بندیکت شانزدهم پس از ورود به پایتخت اسکاتلند با الیزابت دوم، ملکه بریتانیا، ملاقات کرد. این اولین "سفر رسمی" رهبر کلیسای کاتولیک به بریتانیا طی ۲۸ سال گذشته محسوب می شود و طی آن، پاپ در مراسم مختلف با حضور مقامات دولت این کشور شرکت می کند.

پاپ بندیکت شانزدهم که برای دیداری چهار روزه از بریتانیا امروز (پنجشنبه، 16 سپتامبر) وارد اسکاتلند شده است، در فرودگاه توسط دوک ادینبورگ، همسر ملکه بریتانیا مورد استقبال رسمی قرار گرفت و سپس با ملکه الیزابت دوم در قصر هولی رود (Hollyrood) دیدار کرد.

او سپس با کاروان خودروهای همراهانش از خیابان های ادینبورگ و در حالی که شهروندان استقبال کننده در دو طرف مسیر او قرار داشتند، عبور کرد.

پاپ ظهر امروز در ضیافت ناهاری که توسط کاردینال کیت اوبراین ترتیب داده شده، شرکت خواهد کرد.

رهبر کاتولیک های جهان همچنین قرار است در اولین مراسم دعای ربانی در فضای باز در گلاسگو، دومین شهر بزرگ اسکاتلند، حضور یابد.

پاپ ژان پل دوم، سلف بندیکت شانزدهم، بیست و هشت سال پیش در سفری مذهبی از بریتانیا دیدن کرد.

پاپ بندیکت گفته است که می خواهد حضورش در بریتانیا باعث شود که مردم این کشور، که به طور فزاینده ای به سکولاریسم گرایش یافته اند، به ارزش های دینی مسیحیت بازگردند.

اما، موضع کلیسای کاتولیک در قبال سقط جنین و همجنسگرایی، رسوایی های سوءاستفاده جنسی کشیشان از کودکان در نقاط مختلف جهان و هزینه ای که سفر رسمی پاپ بندیکت برای مالیات دهندگان بریتانیایی در بر داشته، باعث شده این دیدار مخالفت زیادی را برانگیز و تقاضا برای بلیط های شرکت در مراسمی که با حضور پاپ برگزار می شود نیز زیاد نباشد .

در همین حال اعلام شده است که اسقف والتر کسپر، یکی از مقام های ارشد واتیکان که گفته بود بریتانیا مانند یک کشور جهان سوم است، به دلیل بیماری، پاپ بندیکت را در مراسم مختلف همراهی نخواهد کرد.

مطالب مرتبط