اسرائیلی ها بسوی لبنان آتش گشودند

نیروهای لبنانی و یک صلحبان سازمان ملل (ایستاده)
Image caption مرز اسرائیل و لبنان نزدیک به هفت هفته پیش شاهد یک درگیری دیگر بود

از مرز لبنان و اسرائیل گزارش می شود که نیروهای اسرائیلی به سمت خاک لبنان آتش گشوده اند.

از این حمله تلفاتی گزارش نشده است و نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل متحد بلافاصله برای جلوگیری از درگیری طرفین وارد عمل شده اند.

ارتش لبنان به این آتشبار پاسخی نداده و به صورت رسمی جزئیاتی از این رخداد در اختیار خبرنگاران نگذاشته اما یکی از مسئولان نظامی لبنانی به صورت غیررسمی به خبرنگاران گفته که اسرائیلی ها به سمت هوا و بالای سر سربازان لبنانی که در منطقه مرزی مشغول به کار بودند آتش گشوده اند.

محل وقوع این حادثه، منطقه تپه حفایر بین شهرهای شعب و ظهیره در نزدیکی مرز اسرائیل گزارش شده و سخنگوی نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل می گوید که وضعیت منطقه اکنون آرام است.

پیش از ظهر امروز نیز شش هواپیمای جنگی اسرائیلی در دو نوبت جداگانه وارد حریم هوایی لبنان شدند و تا آسمان لبنان پیش رفته بودند.

مرز اسرائیل و لبنان نزدیک به هفت هفته پیش - سوم اوت - صحنه درگیری میان نظامیان اسرائیلی و لبنانی بود که طی آن سه نظامی لبنانی و یک سرهنگ اسرائیلی کشته شدند، خبرنگار روزنامه لبنانی الاخبار نیز جان خود را از دست داد.

آن درگیری که در نزدیکی روستای لبنانی عدیسه رخ داد هنگامی آغاز شد که یگان مهندسی ارتش اسرائیل در حال نصب دوربینهای مداربسته در نوار مرزی بود و مرزبانان لبنانی به سویشان شلیک کردند.

تلاش نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل برای برقراری آرامش بی فایده بود و یک فروند تانک اسرائیلی به تلافی تیراندازی لبنانی ها به سویشان آتش گشود.

هلیکوپترهای اسرائیلی نیز از بالا به مواضع ارتش لبنان شلیک کردند.

تا پیش از سوم اوت و طی چهار سال اخیر، درگیری میان ارتشهای اسرائیل و لبنان بی سابقه بود.

مطالب مرتبط