'جنبه های جنسی' ماجرای قتل خدمتکار به دست شاهزاده سعودی

بندر عبدالعزیز
Image caption جسد بندر عبدالعزیز خدمتکار شاهزاده سعودی در هتل محل اقامتش در لندن کشف شد

در جریان محاکمه ای در دادگاه مرکزی جنایی لندن، گفته شده است که یک شاهزاده سعودی خدمتکار خود را در حمله ای که "عنصری جنسی" در آن قابل مشاهده است به قتل رسانده است.

جسد بندر عبدالعزیز، 32 ساله، روز 15 فوریه در "هتل لند مارک" واقع در مرلیبون در مرکز لندن پیدا شد درحالی که آثار جراحت و خفگی روی آن دیده می شد.

در دادگاه گفته شد که سعود عبدالعزیز بن ناصر السعود پیش از مرگ این خدمتکار مرد چند بار به او حمله کرده بود.

آقای السعود که 34 ساله است به قتل شبه عمد اقرار کرده اما اتهام قتل عمد و یک مورد وارد کردن جراحت بدنی جدی به صورت عمدی را رد می کند.

از هیات منصفه خواسته شده است تصمیم بگیرد که آیا متهم مرتکب قتل شبه عمد یا عمدی شده است.

زمانی که جسد کشف شد، این شاهزاده سعودی ادعا کرد که دستیارش سه هفته قبل از مرگ هدف حمله و سرقت قرار گرفته است.

اما به هیات منصفه گفته شد که آقای السعود مسئول قتل و همچنین جراحات وارده مانند آثار گازگرفتگی است که روی صورت مقتول قابل مشاهده است، آثاری که به گفته دادستان "شدت حمله" را به نمایش می گذارد.

آقای السعود می گوید که "دوست" خدمتکار خود بوده و با او احساس برابری می کرده است و این مساله را که همجنسگراست رد کرد.

اما جاناتان لیدلا دادستان پرونده گفت: "شواهد به طور قانع کننده ای اثبات می کند که او همجنسگراست یا تمایلات همجنسگرایانه دارد. روشن است که بدرفتاری او با بندر فقط به ضربه های فیزیکی محدود نمی شد."

Image caption سعود عبدالعزیز بن ناصر السعود به قتل خدمتکارش اذعان کرده اما می گوید که عمدی نبوده است

در دادگاه گفته شد که السعود و دستیارش از روز 20 ژانویه به عنوان بخشی از یک تعطیلات طولانی در هتل اقامت داشتند.

در دادگاه گفته شد که جسد بندر عبدالعزیز درحالی پیدا شد که بالش روی تخت خون آلود بود و متهم "شوکه و ناراحت" به نظر می رسید.

آقای السعود به ماموران پلیس گفت که آن دو تا نزدیک صبح در میکده هتل مشروب می نوشیدند و بعد به اتاق برگشتند و اینکه وقتی او ساعت سه بعد از ظهر از خواب برخاست نتوانست قربانی را بیدار کند.

به گفته دادستان، شاهزاده تلاش کرده بود بخشی از خون را تمیز کند و بعضی از لباس های خون آلود قربانی را بشوید.

تصاویر ویدئوی آسانسور هتل نشان می دهد که شاهزاده سعودی چند هفته پیش از قتل در دو مورد جداگانه خدمتکار خود را مورد ضرب قرار می دهد. اما او گفت که خدمتکارش سه هفته قبل از مرگ در مرکز لندن مورد سرقت قرار گرفته بود.

معاینات به روی جسد بندر عبدالعزیز نشان داد که سر او هدف ضربات شدید قرار گرفته بود. آثار جراحاتی در گردن او وجود داشت و مغز او دچار خونریزی شده بود. شکستگی دنده از دیگر جراحات وارده به قربانی بود.

این محاکمه ادامه دارد.

مطالب مرتبط