معدنچیان شیلی پس از نجات به کجا می‌روند؟

آمادگی:

تیم نجات شامل ده نفر از کارکنان شرکت ملی مس شیلی، "کودلکو"، دو کارشناس عملیات نجات و سه امدادگر نیروی هوایی شیلی است.

طرح های نهایی هنوز در حال بررسی است، ولی این احتمال وجود دارد که یکی از کارشناسان ابتدا با استفاده از محفظه نجات - که نیروی دریایی آن را طراحی کرده است - به داخل تونل فرستاده شود.

قبل از آنکه نخستین معدنچی به بالا کشیده شود،‌ یک امدادگر برای معاینه آنها به پایین فرستاده خواهد شد. او معدنچیان را به سه گروه تقسیم می کند:‌ آنهایی که دانش فنی شان خوب است، آنهایی که به لحاظ شخصیتی ضعیف هستند و آنهایی که شخصیتی قوی دارند.

ماموران نجات این مردان را به همین ترتیب بالا خواهند کشید.

بالا

نجات:

برای عملیات نجات به معدنچیان عینک آفتابی و لباس هایی داده خواهد شد که سبک، ضدآب و به اندازه هر کدام از آنها دوخته شده باشد. آنها همچنین یک کمربند "بیومتریک" خواهند پوشید تا هنگام بالا کشیدنشان به سطح زمین،‌ نشانه های حیاتی شان بررسی شود.

معدنچیان یک ماسک اکسیژن کوچک نیز خواهند گذاشت و ارتباطشان را با تیم مستقر در سطح زمین، با گوشی و میکروفون حفظ خواهند کرد.

اگر محفظه نجات به هر دلیلی در مسیر گیر کرد، فردی که درون محفظه است می تواند چند گیره را از داخل آزاد کند و بدین طریق به داخل معدن برگردد.

پزشکان می گویند که به معدنچیان داروی مسکن داده نخواهد شد تا بتوانند با تیم نجات ارتباط برقرار کنند.

بالا

قسمت تعیین اولویت درمان:

در سطح زمین، معدنچیان به قسمتی برده خواهند شد تا تعیین شود که آیا آنها باید تحت درمان قرار بگیرند و اگر چنین است، درمان آنها چقدر اضطراری است.

این مکان کانتینری است که در همان قسمتی که محفظه نجات از تونل بیرون می آید قرار داده شده است. در این کانتینر، یک پزشک آنها را معاینه می کند تا اگر مشکل جدی ای وجود دارد،‌ مشخص شود.

در موارد فوری، آنها از راه هوا به نزدیکترین بیمارستان در "کاپیاپو" منتقل می شوند. سه هلی کوپتر در این منطقه در حالت آماده باش هستند.

از قسمت تعیین اولویت درمانی، ‌مردان با گذر از راهرویی به طول ۵۰ متر به یک بیمارستان صحرایی یا قسمت استراحت، منتقل می شوند و در آنجا می توانند یک یا دو نفر از اعضای خانواده خود را به مدت دو دقیقه ببینند.

بالا

بیمارستان صحرایی

معدنچیان دو ساعت را در بیمارستان صحرایی یا قسمت استرحت سپری می کنند.

هم اکنون شایعترین بیماری بین معدنچیان مشکلات پوستی است.

در عین حال، پزشکان آماده اند تا ‌ برای مقابله با اثرات نبود نورخورشید در زیرزمین که ماهها طول کشیده است به آنان ویتامین دی تزریق یا در صورت لزوم به آنان سرم وصل کنند.

سی و چهار کانتینر منطقه تعیین اولویت درمان، بیمارستان صحرایی و قسمت استراحت را که در آن معدنچیان با خانواده شان دیدار می کنند،‌ تشکیل خواهد داد.

بالا

دیدار با خانواده

معدنچیان پس از معاینه ای کامل در بیمارستان صحرایی، اجازه دارند به قسمت استراحت بروند که در آن میز و صندلی قرار داده شده است و آنان می توانند با اعضای خانواده خود دیدار کنند.

تعداد اعضای خانواده حداکثر دو نفر برای هر معدنچی تعیین شده است.

جیمز تامپسون،‌ دکتر روانشناس و استاد "یونیورسیتی کالج لندن" می گوید که خانواده ها ممکن است سئوالات زیادی از معدنچی ها داشته باشند و برای کسی که مدت زیاد در زیر زمین گیر افتاده است به جای این که همه خانواده اش را به یکباره ببنید، راحت تر است با یکی دو نفر ملاقات کند.

بالا

بیمارستان

از قسمت ملاقات با خانواده، مردان با هلی کوپتر به یک مرکز نظامی در کاپیاپو که در۴۰ کیلومتری معدن قرار دارد،‌ منتقل می شوند.

این مرکز نزدیک یک بیمارستان محلی است که در آن،‌ معدنچیان تا ۴۸ ساعت تحت نظر پزشک قرار خواهند گرفت.

اگر پس از ۴۸ ساعت مشکلی مشاهده نشد، آنها می توانند به خانواده شان ملحق شوند. اگر هم بخواهند می توانند همچنان مشاوره روانشناسی بگیرند.

بالا