احتمال کلاهبرداری تعدادی از ارمنی های آمریکا از بیمه

Image caption دادستان می گوید که در تاریخ فعالیت مدیکر هرگز تقلبی در این ابعاد توسط یک شبکه کلاهبرداری صورت نگرفته بود

دادستان ها در آمریکا بیش از هفتاد ارمنی را به تلاش برای کلاهبرداری از بیمه درمانی این کشور، مدیکر، در ابعاد بزرگ متهم کردند.

دادستان های بیست و پنج ایالت آمریکا -از لس آنجلس در غرب تا نیویورک در شرق- ادعا کرده اند که در نظام بیمه درمانی همگانی کلاهبرداری شده و این موارد شامل درخواست بیمه با استفاده از اسامی کاذب و درمانگاه های ساختگی انجام گرفته است.

بیش از هفتاد ارمنی آمریکایی، که ادعا شده با مافیای ارامنه ارتباط داشته اند، متهم شده اند که در این شبکه عظیم کلاهبرداری از بیمه درمانی آمریکا، "مدیکر"، دست داشته اند.

متهمان این پرونده متهم شده اند که بالغ بر ۱۶۳ میلیون دلار قبض ساختگی برای مراقبت های درمانی توسط مدیکر برای دولت آمریکا صادر و پول دریافت کرده اند.

مدیکر نام بیمه درمانی دولتی برای سالمندان در آمریکاست.

یکی از دادستان های کل آمریکا گفت که ابعاد این کلاهبرداری و مهارتی که در آن به کار گرفته شده، به اندازه ای بوده است که مافیای سنتی را شرمنده کرده است.

اغلب کسانی که در این پرونده متهم شده اند، اصالتا ارمنی هستند و ادعا شده است که آنها تحت حفاظت آرمن کازاریان، مردی که از سران جرائم سازمان یافته خوانده شده و اکنون در لس آنجلس زندانی است، بوده اند.

دادستان های آمریکا گفته اند که در تاریخ فعالیت مدیکر هرگز تقلبی در این ابعاد توسط یک شبکه کلاهبرداری صورت نگرفته بود.

ماموران اف بی آی، پلیس فدرال آمریکا، روز چهارشنبه (۱۳ اکتبر)، ۵۲ نفر را در ارتباط با این پرونده بازداشت کردند.

از جمله مواردی که در اتهامات بازداشت شدگان مطرح شده، این است که بخشی از درآمد کلاهبرداری به صورت وجه نقدی به ارمنستان ارسال شده است.

مطالب مرتبط