انتقاد کلینتون از ثروتمندان پاکستانی به دلیل کمک نکردن به سیل‌زدگان

Image caption هیلاری کلینتون از ثروتمندان پاکستانی خواست که به هموطنان سیل زده خود بیشتر کمک کنند

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، از شهروندان ثروتمند پاکستانی به دلیل این که در جریان جاری شدن سیل خانمان برانداز اخیر در این کشور به اندازه کافی به مردم کمک نکرده اند، انتقاد کرد.

خانم کلینتون پس از ملاقات با کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا گفت: "پذیرش این مسئله که شهروندان این کشور به مردم کشورشان کمک نکنند امری غیرقابل قبول است، این در حالی است که مالیات دهندگان در کشورهای اروپایی، آمریکا و دیگر کشورها کمک زیادی در این مورد کردند."

وزیرامورخارجه آمریکا با اشاره به این که جامعه بین المللی فقط تا حدی می تواند به سیل زدگان کمک کند، از دولت پاکستان خواست که اقدامی فوری و موثر برای استفاده از منابع این کشور برای بازسازی مدارس، مراکز بهداشتی، پل ها و هزاران کیلومتر جاده و سیستم های بهداشتی انجام دهند.

هیلاری کلینتون در پایان دیدارش با کاترین اشتون به خبرنگاران گفت: "پس از آمریکا، اروپا و دیگر کشورها در کنار پاکستان ایستاده اند."

اتحادیه اروپا قرار است روز جمعه ۲۳ مهرماه (۱۴ اکتبر) میزبان نمایندگان آن گروه از کشورها و سازمان ها باشد که متعهد شده اند در بازسازی مناطق سیل زده به پاکستان کمک کنند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای کمک به بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل، وعده کمک ۴۵۰ میلیون دلاری به پاکستان داده اند.

آمریکا تاکنون ۳۸۸ میلیون دلار کمک نقدی و معادل ۷۵ میلیون دلار کمک تدارکاتی برای پاکستان فراهم کرده است.

خانم کلینتون تاکید کرد که هنوز باید اقدامات بیشتری در پاکستان که با تهدید تروریستی روبروست، انجام شود.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین افزود که وجود پاکستانی امن و با ثبات برای مقابله با تروریسم و حفاظت از امنیت مردم آمریکا و متحدان این کشور امری ضروری است.

در اثر سیل اخیر در پاکستان که طی هشتاد سال اخیر بی سابقه بود، شمار زیادی کشته و زندگی میلیون ها نفر تحت تاثیر قرارگرفت.

مطالب مرتبط