ورود همجنسگرایان به ارتش آمریکا متوقف شد

استخدام در ارتش آمریکا
Image caption پنتاگون از چند ماه پیش در حال تهیه گزارش مفصلی درباره وضعیت همجنسگرایان در ارتش است

دولت باراک اوباما با مراجعه به دادگاه استیناف ورود افرادی که به طور علنی همجنسگرا هستند به ارتش آمریکا را به حالت تعلیق درآورده است.

یک قاضی فدرال اخیرا با صدور حکمی علیه وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون)، ارتش آمریکا را موظف کرد که زنان و مردانی که همجنسگرا بودن خود را اعلام می کنند، استخدام کند.

وزارت دادگستری آمریکا به نمایندگی از سوی پنتاگون و کاخ سفید خواهان تجدید نظر این قاضی فدرال در رای خود شده بود که این درخواست روز سه شنبه رد شد.

اما دادگاه تجدید نظر با درخواست دولت آقای اوباما برای تعلیق استخدام همجنسگرایان که روز چهارشنبه آغاز شده بود موافقت کرد.

ارتش آمریکا سه شنبه (۱۹ اکتبر) برای اولین بار استخدام همجنسگرایان را آغاز کرد.

پنتاگون به داوطلبان هشدار داده بود که ممکن است این روند متوقف شود، زیرا علیه رای دادگاه، تقاضای استیناف شده است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، خواهان پایان ممنوعیت فعالیت همجنسگرایان در ارتش است، اما می خواهد که کنگره با تصویب قانون تازه ای سیاست "نپرس، نگو" را لغو کند.

براساس سیاست "نپرس، نگو"، همجنسگرایان می توانند در ارتش خدمت کنند، اما اگر تمایل جنسی خود را فاش کنند، اخراج خواهند شد.

قاضی ویرجینیا فیلیپس هفته گذشته به پنتاگون دستور داد که خط مشی "نپرس، نگو" را فورا متوقف کند.

گروه های همجنسگرا از حامیان سیاسی باراک اوباما به حساب می آیند و از زمان ورود او به کاخ سفید، خواهان تغییر خط مشی ارتش در قبال مردان و زنان همجنسگرا بوده اند.

پنتاگون می گوید لغو فوری خط مشی "نپرس، نگو" باعث خواهد شد که در سیاست های مربوط به آنها از مسکن و بیمه گرفته تا پروتکل رفتاری در رویدادهای جمعی، تغییرات جدی اعمال شود.

تلاش قانونگذاران آمریکایی در ماه سپتامبر برای لغو این قانون در پی مخالفت یکپارچه جمهوریخواهان در مجلس سنا، بی نتیجه ماند.

پنتاگون از چند ماه پیش در حال تهیه گزارش مفصلی درباره وضعیت همجنسگرایان در ارتش بوده که قرار است اول دسامبر منتشر شود.

مطالب مرتبط