تلاش دموکرات ها برای محدود کردن ابعاد شکست در انتخابات

باراک اوباما
Image caption آقای اوباما برای کمک به نامزد دموکرات به ایلینوی می رود

بیل کلینتون رئیس جمهور پیشین آمریکا به ایالت ایلینوی سفر کرده است تا برای نامزدهای حزب دموکرات در آنجا تبلیغ کند. باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز روز شنبه برای بسیج رای دهندگان دموکرات به او ملحق خواهد شد.

در حالی که دقیقا یک هفته به انتخابات میان دوره ای باقی مانده است ابعاد شکست احتمالی دموکرات ها در مجلس نمایندگان، سنا، رقابت های فرمانداری و مجالس ایالتی همچنان مبهم است.

بسیاری از دموکرات هایی که به پیروزی خود در انتخابات دوم نوامبر امیدوار بودند به دلیل شرایط ناگوار اقتصادی با شرایط سختی روبرو هستند.

بسیاری از ناظران پیروزی جمهوری خواهان در انتخابات مجلس نمایندگان را پیش بینی می کنند، اما به اکثریت رسیدن آنها در سنا قطعی نیست.

یک نظرسنجی توسط نشریه پولیتیکو و دانشگاه جورج واشنگتن که این هفته انجام شد حاکیست که رای دهندگان مستقل بیش از پیش به جمهوری خواهان تمایل دارند - تغییری که می تواند تاثیر قابل توجهی بر نتایج بگذارد.

براساس یک نظرسنجی روزنامه یو اس ای تودی/موسسه گالوپ، 63 درصد جمهوری خواهان و رای دهندگانی که به این حزب تمایل دارند می گویند که بیش از دوره های قبل برای شرکت در این انتخابات مشتاق هستند، درحالی که 37 درصد دموکرات ها می گویند که بیش از معمول برای رای دادن اشتیاق دارند.

احساسات هواداران احزاب نیز گهگاه به شکلی فوق العاده خودنمایی می کند، که از جمله دوشنبه شب در جریان مناظره ای میان رند پل نامزد جمهوری خواهان و جک کانوی نامزد دموکرات ها بر سر کرسی کنتاکی در سنا بروز کرد.

هواداران آقای پل، یک فعال لیبرال به نام لورن ویل را که سعی داشت با یک جایزه قلابی به او نزدیک شوند به زیر کشیدند و پا روی سر او گذاشتند.

گروه مبارزات انتخاباتی آقای پل با صدور بیانیه ای این حادثه را "بسیار تاسف انگیز" خواند و گفت که در فرآیند دموکراتیک جایی برای خشونت وجود ندارد.

مطالب مرتبط