به روز شده:  12:21 گرينويچ - سه شنبه 02 نوامبر 2010 - 11 آبان 1389

ایالات متحده آمریکا

مقامات آمریکا از کشف بسته‌هایی مشکوک در ماه سپتامبر خبر دادند

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

مقامات آمریکایی می گویند که در ماه سپتامبر بسته های پستی مشکوکی را کشف کرده بودند که به آنها در کشف بسته پستی حامل بمب که هفته گذشته از یمن به مقصد آمریکا ارسال شده بود، کمک کرده است.

به گفته مقامات، این بسته ها که از یمن ارسال شده بود، همانند بسته های مشکوکی که هفته گذشته درهواپیماهایی در بریتانیا و دوبی کشف شد، به مقصد شیکاگو فرستاده شده بود.

بسته های کشف شده در ماه سپتامبر حاوی مواد منفجره نبود، اما به گفته مقامات، حامل وسایل خانه و کتاب های مذهبی بود که باعث شد کارکنان امنیتی به آنها مشکوک شوند.

به گفته تحلیل گران، سازندگان بمب احتمالا با ارسال این بسته ها در ماه سپتامبر قصد داشتند تا قبل از نهایی کردن طرح مربوط به حمله واقعی، زمان بندی مناسبی برای عملیات خود پیدا کنند.

کارشناسان بر این عقیده اند که طراح تمامی این عملیات القاعده بوده است.

هفته گذشته نیروهای پلیس در دوبی و بریتانیا دو بسته مشکوک را در هواپیماهای باربری به مقصد آمریکا کشف کردند.

در پی کشف این بسته ها در هواپیماهای باربری شرکت های "یو پی اس" و " فدکس"، هشدارهای امنیتی در آمریکا و بریتانیا و خاورمیانه صادر شد.

به علاوه دیگر فرودگاه های آمریکا که بسته های پستی ارسال شده از یمن در آنها ثبت شده بودند، مورد بازرسی امنیتی قرار گرفتند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.