سریلانکا پارک عشاق می‌سازد

سریلانکا
Image caption شکاف بین نسلی در سریلانکا باعث بروز مشکلات اجتماعی می‌شود

دولت سریلانکا می گوید که یک پارک مخصوص عشاق جوان در نزدیکی پارلمان این کشور ساخته می شود تا آنها بتوانند در آن آزادانه و به دور از دخالت پلیس در کنار هم باشند.

لالیت پیوم پررا، سخنگوی شورای ملی جوانان سریلانکا به بی بی سی گفت که هدف از اجرای این طرح، دادن فرصت به جوانان است تا احساسات خود را به یکدیگر نشان دهند.

او همچنین گفت که ساختن پارکی به نام پارک جوانان یا پارک عشاق سال ها مد نظر مسئولان دولت سریلانکا بود، اما این فرصت زمانی به دست آمد که پلیس صدها زوج را به دلیل با هم بودن و بوسیدن یکدیگر در دو شهر این کشور بازداشت کرد.

بسیاری از این جوانان بازداشت شده با هم نامزد بودند و برخی از آنها حتی ازدواج کرده بودند.

آقای پررا گفته وزیر امور جوانان در این خصوص احساس مسئولیت می کند و این مسئله مطرح است که چرا مسئولان، هیچ مکانی را برای جوانان در نظر نگرفته اند که برای کنار هم بودن در آن احساس آرامش کنند.

پارک جدید سال آینده افتتاح می شود و کودکان اجازه ورود به آن را ندارند.

قرار است این پارک محلی برای جوانان باشد، اما به جز ممنوعیت ورود کودکان، محدودیت سنی دیگری برای آن در نظر گرفته نشده است.

هنرمندان و نوازندگان موسیقی نیز در این پارک فعالیت هنری خواهند داشت.

آقای پررا می گوید که نوعی شکاف در ارزش های اجتماعی در سریلانکا به وجود آمده که بیشتر ناشی از تفاوت بین نسل ها است و ارتباطی با سیاست و قومیت ندارد.

او گفت که جوانان سریلانکایی مدرن شده اند.

با وجود اینکه عده ای نگرانند که پارک عشاق به مکانی برای حضور چشم چران ها تبدیل شود، برنامه هایی برای ساخت پارک های مشابه در آینده در نظر گرفته شده است.

برنامه های مختلفی برای آنان در نظر گرفته شده است که ساخت پارک های بیشتر در آینده از جمله این برنامه ها است.

اگر چه برخی از مردم نگرانند که مورد هوسرانی قرار بگیرند.

مطالب مرتبط