رهبر القاعده شبه جزیره عربستان، مسلمانان را به حمله به ایران فراخواند

شاخه القاعده
Image caption شاخه القاعده در عراق به شیعیان هشدار داده که تازه آغاز کار است و باید منتظر روزها و شبهای خونبارتری باشند

انور عولقی، روحانی یمنی که به عنوان رهبر شبکه القاعده در شبه جزیره عربستان شناخته می شود در پیامی ویدئویی مسلمانان را به مبارزه با ایران فراخواند.

پیام ۲۳ دقیقه ای انور عولقی در آغاز با فراخوان به حمله به آمریکا آغاز می شود. این روحانی یمنی در پیام ویدئویی خود تأکید می کند برای حمله به آمریکاییها، نیازی به صدور فتوای دینی نیست و مسلمانان می توانند بدون مشورت و جویا شدن نظر مراجع مذهبی علیه آمریکا وارد عمل شوند.

وی که خود متولد آمریکا است و دارای تابعیت آمریکایی نیز هست سپس می افزاید که منطقه از سویی با آمریکا و اسرائیل درگیر است و از سوی دیگر با ایران و "چیزی نمانده که ایران هم سهم خود را از این کیک بردارد".

به گفته این روحانی یمنی، رهبران ایران به دنبال خدمت به اسلام نیستند بلکه طرحی"رافضی" (شیعی) و "فارسی" را دنبال می کنند که نخستین قربانی آن مردمان کشورهای حاشیه خلیج فارس خواهد بود.

انور عولقی که مخفیانه در یمن زندگی می کند و تحت تعقیب است، در پیام ویدئویی خود ایران را متهم کرد که در حال پراکندن باورهای انحرافی در کشور یمن است و از روحانیون اهل سنت انتقاد کرد که چرا وقتی "رافضیان" همچنان در عراق حضور دارند به مقابله با دولتمردانی که امکان چنین حضوری را فراهم می کنند بر نمی خیزند.

پیام انور عولقی در روزی منتشر شده که بامداد آن، اتوبوس حامل زائران ایرانی در کربلا هدف بمبگذاری قرار گرفته و دست کم سه زائر ایرانی جان خود را از دست داده اند.

سه شنبه شب گذشته نیز محلات شیعه نشین بغداد ظرف بیست دقیقه شاهد چندین انفجار پی در پی در قهوه خانه ها، غذاخوریها و مجالس سوگواری شد که ۶۴ کشته و حدود ۳۶۰ زخمی بر جای گذاشت.

پس از این انفجارها، شاخه القاعده در عراق با صدور اطلاعیه ای مسئولیت حملات سه شنبه شب را به عهده گرفت و با لحنی تند به شیعیان هشدار داد که این اقدام تازه آغاز کار است و باید منتظر روزها و شبهای خونبارتری باشند.

مطالب مرتبط