تجلیل از رابرت دنیرو با جایزه گلدن گلوب

Image caption رابرت دنیرو در شصت و هشتمین دوره مراسم گلدن گلوب جایزه خواهد گرفت

در مراسم جوایز سینمایی گلدن گلوب از رابرت دنیرو با جایزه "سسیل بی دمیل" تقدیر می شود.

این بازیگر ۶۷ ساله هالیوود این جایزه معتبر را به دلیل کارنامه هنری خود دریافت می‌کند.

کوین اسپیسی، بازیگر آمریکایی، هنگام اعلام این خبر، رابرت دنیرو را "یکی از برجسته‌ترین هنرمندان تمام دوران‌ها" خواند که در گسترش افق و توانایی‌های بازیگری مؤثر بوده است.

اسپیسی در ستایش دنیرو گفت که این بازیگر در بیش از ۷۰ فیلم "بعضی از ماندگارترین لحظات تاریخ سینما" را خلق کرده است.

رابرت دنیرو پیش از این، جایزه گلدن گلوب را به دلیل بازی در فیلم گاو خشمگین به کارگردانی مارتین اسکورسیزی دریافت کرده بود.

رابرت دنیرو تا کنون دو بار هم جایزه اسکار را برنده شده است: بار اول به دلیل بازی در قسمت دوم فیلم پدرخوانده (۱۹۷۴) به کارگردانی فرانسیس فورد کوپولا و بار دوم به دلیل ایفای نقش یک قهرمان بوکس در فیلم گاو خشمگین (محصول ۱۹۸۰) به کارگردانی مارتین اسکورسیزی.

رابرت دنیرو جایزه "سسیل بی دمیل" را در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۱ در شصت و هشتمین دوره مراسم گلدن گلوب در لس انجلس دریافت خواهد کرد. این مراسم در سراسر آمریکا به طور زنده از تلویزیون پخش می‌شود.

جوایز گلدن گلوب را در ژانویه هر سال انجمن رسانه‌های خارجی هالیوود به کسانی اعطا می‌کند که "تأثیری شایسته در جهان نمایش" باقی گذاشته باشند.

پیش از این باربارا استرایسند، هریسون فورد، وارن بیتی، آنتونی هاپکینز، مایکل داگلاس، جین هکمن، کلینت ایستوود، ال پاچینو و استیون اسپیلبرگ جایزه گلدن گلوب را دریافت کرده‌اند.

در مراسم سال گذشته مارتین اسکورسیزی، کارگردان نامی و دوست قدیمی رابرت دنیرو، جایزه‌ای ویژه به پاس خدمت به سینما دریافت کرد.