به روز شده:  18:05 گرينويچ - سه شنبه 16 نوامبر 2010 - 25 آبان 1389

ایالات متحده آمریکا

باراک اوباما کتاب کودک منتشر کرد

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

باراک اوباما، رئیس جمهوری امریکا، کتابی۳۱ صفحه ای با عنوان 'از تو می خوانم: نامه ای به دخترانم' (Of Thee I Sing: A Letter to my Daughters) برای کودکان منتشر کرده است که در آن از اقدامات امریکایی ها تجلیل شده است.

در این کتاب از ۱۳ آمریکایی از جمله آلبرت انیشتین، دانشمند، جکی رابینسون، بازیکن بیس بال و جورجیا اوکیف، نقاش، تقدیر می شود.

آقای اوباما در این کتاب می پرسد: "من به شما نگفته ام که آمریکا از آدم های جور واجور ساخته شده است؟"

کتاب باراک اوباما

در این کتاب ۳۱ صفحه ای از اقدامات امریکایی ها تجلیل می شود

این کتاب به صورت نامه ای برای دختران آقای اوباما که مالیا، ۱۲ ساله و ساشا، ۹ ساله، نگارش شده است.

انتشاراتی رندوم هاوس که این کتاب را منتشر کرده است می گوید نگارش این کتاب پیش از آنکه آقای اوباما در سال ۲۰۰۹ به مقام ریاست جمهوری برسد تکمیل شده است.

چیپ گیبسون از انتشارات رندوم هاوس می گوید نوشته های این کتاب "از ویژگی هایی تقدیر می کند که همه آمریکایی ها را با هم متحد می کند؛ عامل بالقوه ای برای دنبال کردن آرزوهایمان و پیشروی در مسیر خودمان."

درآمد ناشی از این کتاب به آن دسته از بورسیه های تحصیلی اهدا می شود که به فرزندان سربازان کشته و یا مجروح شده در جنگ تعلق می گیرد.

آقای اوباما همچنین نویسنده کتاب های چون 'رویاهای پدرم' و 'جسارت امید' نیز هست که از کتاب های پرفروش در سطح بین المللی بودند.

مطالب پرخواننده کنونی

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.