حمله پلیس تایلند به درمانگاه ها به دنبال کشف جنین های مرده

یکی از معابد بودائی در بانکوک - 2005
Image caption کشف 348 جنین مرده که بدون مراقبت خاص یا مراسم تدفین در یک معبد، عابدان مستقر در آن را عمیقا حیرت زده کرده است

پلیس تایلند به ظن آن که شماری از درمانگاه های شهر بانکوک، پایتخت این کشور، به طور غیرقانونی سقط جنین انجام می دهند، آنها را مورد بازرسی ناگهانی قرار داده است.

این عملیات روز پنجشنبه (18 نوامبر)، و در پی کشف اجساد حدود سیصد و پنجاه جنین انسان در یک معبد بودائی در روز سه شنبه (16 نوامبر)، آغاز شده است.

پلیس تایلند روز پنجشنبه گفت قصد دارد چهار هزار درمانگاه در سراسر بانکوک را که مظنون به سقط جنین غیرقانونی هستند، مورد بازرسی قرار دهد.

پلیس تایلند در حال حاضر سرگرم بازجویی از زنی است که گفته پول می گرفته است تا جنین ها را از شمار زیادی درمانگاه جمع آوری کند.

این زن در یکی از درمانگاه هایی کار می کند که مورد بازرسی سرزده پلیس تایلند قرار گرفته است.

ظاهرا به او بابت هر جنین که به معبد مذکور منتقل می کرده حدود شانزده دلار پرداخت می شده است.

این زن گفته است که 10 درصد از این وجه را به نگهبان معبد می داده تا او اجساد جنین ها را مخفی کند.

نگهبان مذکور اکنون اذعان کرده در این رسوایی دست داشته است و به پلیس تایلند در پرس و جوها و عملیات جاری کمک می کند.

سقط جنین در تایلند ممنوع است مگر این که بارداری حاصل تجاوز جنسی یا زنای با محارم باشد؛ مادرانی که بارداری سلامت آنها را با خطر مواجه کرده نیز اجازه دارند سقط جنین کنند.

معابد در تایلند به طور سنتی به عنوان آرامگاهی موقت برای مردگان مورد استقاده قرار می گیرد و معمولا اجساد بعدا برای انجام مراسم سوزاندن به محلی دیگر منتقل می شوند اما کشف 348 جنین مرده که بدون مراقبت خاص یا مراسم تدفین در یک معبد، راهبان مستقر در آن را عمیقا حیرت زده کرده است.

آنها می گویند هیچ اطلاعی از این موضوع نداشته اند.

وودین اینگلند، گزارشگر بی بی سی در بانکوک می گوید کشف انباری از جنین های مرده همچنین باعث شده است که افکار عمومی متوجه موضوع غیرقانونی بودن سقط جنین در تایلند شود.

در تایلند، زنان ثروتمند قادرند برای انجام سقط جنین از امکانات پزشکی مناسب در درمانگاه های مطمئن برخوردار باشند اما اغلب متقاضیان دیگر مجبورند ریسک کنند و از طریق انجام عمل های جراحی غیرقانونی و در شرایط نامطمئن بهداشتی به بارداری خود خاتمه دهند.

مطالب مرتبط