بسته مشکوک فرودگاه نامیبیا برای 'آزمایش' سیستم های امنیتی بوده

Image caption وزیر کشور آلمان گفت تحقیق در باره این بسته هنوز ادامه دارد

آلمان روز جمعه (19 نوامبر)، اعلام کرد بسته مشکوکی که روز گذشته پیش از بارگیری در هواپیمایی عازم مونیخ در فرودگاه نامیبیا کشف و ضبط شد، به قصد آزمایش سیستم امنیتی در کنار چمدان ها گذاشته شده بود.

توماس دی میزیر، وزیر کشور آلمان، گفت کارشناسان اکنون مطمئن هستند که چمدان حاوی بسته مذکور، آزمایشی بوده و ماده منفجره ای در آن نبوده است.

او نگفت چه کسی این آزمایش را انجام داده است و فقط افزود که ماموران اطلاعاتی آلمان هنوز هم در حال تحقیق در این باره هستند.

او گفت چمدان ساخت شرکتی است که مقر آن در آمریکاست و در زمینه ساخت سیستم های ردیابی و زنگ خطر فعالیت دارد.

روز پنجشنبه (18 نوامبر)، بسته ای مشکوک در فرودگاه ویندوک نامیبیا کشف و ضبط شد که پخش خبر آن در سطح بین المللی، زنگ خطر بسیاری از کشورها را به صدا درآورد.

روز گذشته دستگاه اسکنر فرودگاه ویندوک نشان داد که این بسته حاوی چاشنی انفجاری متصل به یک ساعت است.

نزدیک به سیصد مسافر با پرواز برلین ایر از نامبیبیا عازم شهر مونیخ در آلمان بودند که از آنها خواسته شد از هواپیما پیاده شوند و بار دیگر توسط ماموران امنیتی مورد بازرسی قرار گیرند.

پرواز مذکور بعد از ساعت ها تاخیر در امنیت کامل وارد مونیخ شده است.

آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد که تدابیر امنیتی در فرودگاه ها و ایستگاه های قطار این کشور را تشدید کرده است چون اطلاعات مخفی حاکی از آن بوده که احتمال دارد در ماه نوامبر حمله ای تروریستی در این کشور و یا علیه اهداف آلمانی صورت بگیرد.

مطالب مرتبط