شمار جنین های مرده در معبد بانکوک به بیش از دو هزار عدد رسید

یکی از معابد بودائی در بانکوک - 2005
Image caption کشف 348 جنین مرده که بدون مراقبت خاص یا مراسم تدفین در یک معبد، عابدان مستقر در آن را عمیقا حیرت زده کرده است

پلیس تایلند می گوید شمار اجساد جنین انسان که روز گذشته در یک معبد بودائی ها کشف کرده بود اکنون به بیش از دو هزار عدد رسیده است.

جنین های مرده در ظرف هایی در سردخانه این معبد پیدا شده اند. در تایلند معمولا از سردخانه معابد برای نگهداری از اجسادی که قرار است سوزانده شوند، استفاده می شود.

مدتی بوده که کوره سوزاندن اجساد این معبد کار نمی کرده است و بوی تعن باعث شد پلیس خبردار شود.

روز گذشته (18 نوامبر)، فقط چند صد جنین مرده پیدا شد اما با پیشرفت تحقیقات شمار اجساد کشف شده بالا رفت و از دو هزار عدد گذشت.

پلیس تایلند روز پنجشنبه به ظن آن که شماری از درمانگاه های شهر بانکوک، پایتخت این کشور، به طور غیرقانونی سقط جنین انجام می دهند، آنها را مورد بازرسی ناگهانی قرار داده است.

این عملیات روز پنجشنبه (18 نوامبر)، و در پی کشف اجساد سیصد و پنجاه جنین انسان در یک معبد بودائی در روز سه شنبه (16 نوامبر)، آغاز شد.

پلیس تایلند روز پنجشنبه گفت قصد دارد چهار هزار درمانگاه در سراسر بانکوک را که مظنون به سقط جنین غیرقانونی هستند، مورد بازرسی قرار دهد.

پلیس تایلند زنی را دستگیر کرده است که گفته پول می گرفته است تا جنین ها را از شمار زیادی درمانگاه جمع آوری کند.

این زن در یکی از درمانگاه هایی کار می کند که مورد بازرسی سرزده پلیس تایلند قرار گرفته است.

او بابت هر جنین که به معبد مذکور منتقل می کرده حدود شانزده دلار پرداخت می شده است.

این زن گفته است که 10 درصد از این وجه را به نگهبان معبد می داده تا او اجساد جنین ها را مخفی کند.

نگهبان مذکور اکنون دستگیر شده است و به پلیس تایلند در عملیات اخیر کمک می کند.

سقط جنین در تایلند ممنوع است مگر این که بارداری حاصل تجاوز جنسی یا زنای با محارم باشد؛ مادرانی که بارداری سلامت آنها را با خطر مواجه کرده نیز اجازه دارند سقط جنین کنند.

معابد در تایلند به طور سنتی به عنوان آرامگاهی موقت برای مردگان مورد استقاده قرار می گیرد و معمولا اجساد بعدا برای انجام مراسم سوزاندن به محلی دیگر منتقل می شوند اما کشف صدها جنین مرده که بدون مراقبت خاص یا مراسم تدفین در یک معبد، راهبان مستقر در آن را عمیقا حیرت زده کرده است.

آنها گفته اند هیچ اطلاعی از این موضوع نداشته اند.

به گفته گزارشگران کشف انباری از جنین های مرده همچنین باعث شده است که افکار عمومی متوجه موضوع غیرقانونی بودن سقط جنین در تایلند شود.

در تایلند، زنان ثروتمند قادرند برای انجام سقط جنین از امکانات پزشکی مناسب در درمانگاه های مطمئن برخوردار باشند اما اغلب متقاضیان دیگر مجبورند ریسک کنند و از طریق انجام عمل های جراحی غیرقانونی و در شرایط نامطمئن بهداشتی به بارداری خود خاتمه دهند.

مطالب مرتبط