۲۷ معدنچی در نیوزیلند در معدن گرفتار شدند

Image caption دولت نیوزیلند گفته است که هر گونه اقدامی را برای نجات جان معدنچیان انجام می دهد

در پی انفجار در یک معدن زغال سنگ در نیوزیلند بیست و هفت معدنچی در اعماق زمین گرفتار شده اند.

این انفجار در معدن زغال سنگ پایک ریور در ساوت آیلند نیوزیلند اتفاق افتاده، و تاکنون از معدنچیان به دام افتاده در این معدن خبری در دست نیست.

شهردار شهر گری ماوث،که در حدود ۵۰ کیلومتری جنوب شرق معدن پایک ریور واقع است، گفته شرایط فعلی " بسیاربحرانی" است، اما امداگران در محل حضور دارند.

این نگرانی وچود دارد که احتمالا انفجاری دیگر تلاش ها برای ورود به تونلی را که معدنچیان در آن گرفتار شده اند را با مشکل مواجه کند.

تاکنون هیچ گونه تماسی با این معدنچیان برقرار نشده است.

پس از این حادثه، دو تن از معدنچیان که جراحاتی سطحی داشتند توانستند از معدن خارج شوند.

پیتر ویتال ، مدیر اجرایی این معدن اخبار منتشره درباره پیدا شدن یک جسد را رد کرده و گفته است:" من هیچگونه گزارشی در این باره دریافت نکرده ام."

آقای ویتال همچنین گفته است:" دو معدنچی توانستند از این معدن خارج شوند که در حال حاضر تحت درمان هستند و ما تاکنون هیچگونه تماسی با معدنچیانی که در زیرزمین گرفتار شده اند، نداشته ایم."

کارشناسان معدن گفته اند که این حادثه احتمالا به دلیل انفجار گاز متان، یا احتراق گرد زغال سنگ و یا ترکیبی از هر دو مورد اتفاق افتاده است.

باربارا داون، یکی از سخنگویان پلیس گفته است که امدادرسانان هنوز در حال بررسی وضعیت ایمنی داخل معدن هستند تا مطمئن شوند سیستم تهویه در زیرزمین در شرایط مناسبی قرار دارد .

به گفته مدیر اجرایی این معدن، در حال حاضر معدنچیان در تونلی به طول ۲ تا ۲.۵ کیلومتر در عمق 120 متری زمین گرفتار شده اند.

آقای ویتال همچنین گفته است معدنچیان احتمالا روحیه خود را نباخته اند چون به آنها آموزش های لازم داده شده تا در چنین شرایطی مکانی امن پیدا کنند و در آن جا در انتظار عملیات نجات بمانند.

در همین حال وزیر معادن نیوزیلند گفته است که دولت از انجام هر اقدامی برای نجات جان معدنچیان فروگذار نخواهد کرد.

مطالب مرتبط