به روز شده:  06:16 گرينويچ - شنبه 20 نوامبر 2010 - 29 آبان 1389

آسیا-اقیانوسیه

تاخیر در عملیات نجات معدنچیان گرفتار در نیوزلند

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

امدادگران در نیوزلند می گویند که آزمایش های مقدماتی نشان می دهد معدنی که ۲۹ معدنچی در اعماق آن گرفتار شده اند هنوز به حدی ایمن نیست که بتوان عملیات نجات را آغاز کرد.

در پی انفجار روز جمعه در یک معدن زغال سنگ در نیوزیلند ۲۹ معدنچی که گفته می شود تعدادی از آنها شهروند استرالیا و بریتانیا هستند، در اعماق زمین گرفتار شده اند.

امدادگران هنوز نتوانسته اند که با این افراد تماس برقرار کنند.

جان کی، نخست وزیر نیوزلند، نجات معدنچیان را مهم ترین اولویت دولتش اعلام کرده است.

گری نولز، از مقام های پلیس منطقه ای، در یک کنفرانس خبری اعلام کرد نتیجه آزمایش هایی که بر گازهای معدن انجام شده ایمنی آنرا تایید نمی کند و هنوز نمی توان امدادگران را به داخل معدن فرستاد.

با این وجود، مدیر اجرایی معدن می گوید که به نجات معدنچیان که سن آنها بین ۱۷ تا ۶۲ سال گزارش شده، امید دارد.

دو تن از معدنچیان که جراحاتی سطحی داشتند توانستند از معدن خارج شوند

انفجار روز جمعه در معدن زغال سنگ پایک ریور در جزیره جنوبی نیوزیلند اتفاق افتاد.

این نگرانی وجود دارد که انفجاری دیگر تلاش ها برای ورود به تونلی را که معدنچیان در آن گرفتار شده اند را با مشکل مواجه کند.

دو تن از معدنچیان که جراحاتی سطحی داشتند توانستند از معدن خارج شوند.

کارشناسان معدن گفته اند که این حادثه احتمالا به دلیل انفجار گاز متان، یا احتراق گرد زغال سنگ و یا ترکیبی از هر دو مورد اتفاق افتاده است.

به گفته مدیر اجرایی این معدن، در حال حاضر معدنچیان در تونلی به طول دو تا دو و نیم کیلومتر در عمق ۱۲۰ متری زمین گرفتار شده اند.

آقای ویتال همچنین گفته است معدنچیان احتمالا روحیه خود را نباخته اند چون به آنها آموزش های لازم داده شده تا در چنین شرایطی مکانی امن پیدا کنند و در آن جا در انتظار عملیات نجات بمانند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.