دمیتری مدودف نسبت به "رکود" سیاسی در روسیه هشدار داد

Image caption رئیس جمهوری روسیه گفته است که اقداماتی را برای این که صحنه سیاسی روسیه عادلانه تر شود، انجام داده است

دمیتری مدودف، رئیس جمهوری روسیه نسبت به لغزش این کشور به دوره ای از رکود سیاسی هشدار داده است.

آقای مدودف تائید کرده که دموکراسی موجود در روسیه کامل نیست.

تحلیلگران می گویند این سخنان رئیس جمهور روسیه حائز اهمیت است.

آنها می گویند این سخنان در واقع تائید کننده این مسئله است که سیستم سیاسی حاکم بر روسیه، اصولا بی ثبات است.

آقای مدودف در ارتباط با فقدان رقابت واقعی در عرصه سیاسی این کشور گفته است که این خطر وجود دارد که کشور با "رکود" مواجه شود. رکودی که می تواند هم بر روی حزب حاکم و هم احزاب مخالف تاثیر مخرب یکسانی داشته باشد.

رئیس جمهوری روسیه گفته است: "اگر یک مخالف سیاسی شانس کمی برای پیروزی در انتخاباتی عادلانه داشته باشد، در این صورت به حاشیه رانده می شود."

آقای مدودف همچنین افزوده: "اگر حزب حاکم هرگز درباره پیروزی در انتخابات نگرانی نداشته باشد، در این صورت دچار رخوت شده و جاذبه خود را ازدست می دهد."

برای بسیاری از مردم روسیه کلمه " رکود" یادآور دهه ۱۹۷۰ میلادی و دوران لئونید برژنف است، یعنی زمانی که مسیر اتحاد جماهیر شوروی تغییر کرد و این "رکود" بود که زیربنای سقوط اتحاد جماهیر شوروی را فراهم کرد.

"رکود" کلمه ای است که در عرصه سیاسی بسیار شنیده می شود، و نشانه ای است از ناامیدی فزاینده نسبت به سیستم سیاسی که به شدت تحت کنترل اقتدارگرایان قرار دارد.

رئیس جمهوری روسیه در وبلاگ ویدئویی خود تایید کرده که دموکراسی حاکم در روسیه کامل نیست، اما او ضمن دفاع از سیاست هایش گفته است که تاکنون اقداماتی را برای این که سیستم سیاسی کشور را عادلانه تر کند، انجام داده است.

مطالب مرتبط