به روز شده:  16:31 گرينويچ - 28 نوامبر 2010 - 07 آذر 1389

اروپا

سوئیسی ها به پیشنهاد اخراج خارجیان مجرم، رای مثبت دادند

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

نتایج همه پرسی در سوئیس بر سر اخراج خارجیانی که مرتکب جرم می شوند، حاکی از موافقت مردم این کشور با چنین طرحی است.

بیش از ۶۰ درصد از زندانیان سوئیس را خارجی ها تشکیل می دهند، این در حالی است که ۲۳ درصد از کل جمعیت سوئیس (نزدیک به یک چهارم) را خارجی ها تشکیل می دهند.

نزدیک به پنجاه و سه درصد رای دهندگان گفته اند افرادی که مرتکب جرایم خاص می شوند، باید از این کشور اخراج شوند.

مخالفان گفته اند این طرح حتی شامل افراد خارجی می شود که در سوئیس به دنیا آمده و در این کشور بزرگ شده اند. این افراد گفته اند این طرح مغایر با معاهده های بین المللی است.

مخالفان اخراج اجباری می گویند این اقدام موجب خواهد شد تا در مواردی افرادی که در سوئیس به دنیا آمده و در این کشور بزرگ شده اند، به کشورهایی فرستاده شوند که هرگز در آن زندگی نکرده و هیچ آشنایی هم با آنجا ندارند.

سوئیس

این پوسترها، خارجی های مقیم سوئیس را متهم به خلافکاری در این کشور می کند

دولت سوئیس نگران است که پیشنهاد اخراج افراد خارجی ساکن در این کشور، تعهدات سوئیس در قبال کنوانسیون اروپا در مورد حقوق بشر و همینطور توافق این کشور با اتحادیه اروپا در مورد آزادی رفت و آمد مردم را نقض کند.

هواداران این طرح، پیش از همه پرسی گفته بودند این آمار نشان می دهد که خارجی ها در این کشور، بیشتر مرتکب جرم و جنایت می شوند و باید از سوئیس اخراج شوند.

از لحن تبلیغات "حزب مردم" برای جلب آرا مردم در این همه پرسی، چنین به نظر می رسد که این حزب به طور کلی جوامع خارجی را هدف قرار داده است.

پوسترهای تبلیغاتی این حزب به شکل خاص، گروههای مختلف خارجی را به عنوان خلافکار معرفی می کند که موجب اهانت به این گروهها شده است.

جرج لوتز تحلیل گر سیاسی معتقد است که استراتژی حزب مردم، از نگرانی های مردم سوئیس در مورد افزایش تعداد خارجی ها در این کشور بهره برداری می کند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.