از این سو تا آن سوی دنیا: جرم و جنایت

تقریبا ده میلیون انسان در گرداگرد جهان در زندان نگاه داشته می‌شوند – حدود نیمی از آن‌ها در آمریکا، چین و روسیه زندانی هستند.

فهرست جمعیت زندان‌های جهان در سال ۲۰۰۹ نشان داد که ایالات متحده ۷۵۶ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر را در زندان دارد در حالی که نرخ جهانی ۱۴۵ نفر در ۱۰۰ هزار نفر است.

در کرانه‌ دیگر، لیختن اشتاین جمعیت زندانی تنها هفت نفر در سال ۲۰۰۸ را داشت – هرچند بعضی زندانی‌ها در زندان‌های اتریشی نگه‌داری می‌شدند – نرخ زندان تنها ۲۰ در ۱۰۰ هزار است.

دفتر سازمان ملل متحد در امور مواد مخدر و تبه‌کاری، آماری تولید می‌کند که نرخ قتل برای ۱۹۸ کشور جهان، بر اساس اطلاعات فراهم شده توسط سیستم‌های دادگستری را نشان می‌دهد.

کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی یکی از بیشترین میزان نرخ قتل عمد و قتل غیر عمد را در جهان دارند.

در هندوراس گزارش شده که ۶۰/۹ قتل در جمعیت ۱۰۰ هزار نفری گزارش شده و تنها اندکی کمتر ۵۹.۶ در جاماییکا، در حالی که ایسلند و موناکو نرخ رسمی صفر در ۲۰۰۸ داشتند. انگلستان و ولز ۱/۲ و ایالات متحده آمریکا ۵/۲ را ثبت کردند.

یک تحقیق با عنوان "کیفیت زندگی" که توسط شرکت مشاوره‌ی "مرکر" نشان داد که لوکزامبورگ بالاترین رتبه برای امنیت شخصی در جهان را دارد، در حالی که بغداد کم امنیت‌ترین شهر در جهان لحاظ شده است.

این تحقیق، که به ۲۱۵ شهر نگاه کرده است، به عامل‌هایی مانند سطح بزه‌کاری و ثبات داخلی توجه کرده است.

مطالب مرتبط