به روز شده:  16:42 گرينويچ - پنج شنبه 02 دسامبر 2010 - 11 آذر 1389

آمریکا

سیل در ونزوئلا، ۲۵ کشته بر جای گذاشت

جاری شدن سیل و رانش زمین که به دنبال چندین روز بارش باران های سیل آسا در ونزوئلا رخ داده، جان دست کم ۲۵ نفر را گرفته و هزاران خانه را ویران کرده است.

در کاراکاس، پایتخت، و سه ایالت در شمال این کشور وضعیت اضطراری اعلام شده است. دولت گفته است که ۳۳ هزار نفر از مردم این نواحی در سرپناه های موقت اسکان داده شده اند.

بسیاری از کشته شدگان حادثه سیل از مناطق فقیر نشین پایتخت بوده اند. در این مناطق خانه هایی که در دامنه تپه ها ساخته شده بود، در اثر رانش زمین از بین رفته است.

هوگو چاوز، رئیس جمهور ونزوئلا، طی دیداری که از یکی از مناطق آسیب دیده داشت، ‌از مردم خواسته است تا مناطق پرخطر را ترک کنند و به سرپناه هایی که دولت تهیه کرده بروند.

آقای چاوز گفت ۲۰ خانواده ای که در کاخ ریاست جمهوری پناه گرفته اند می توانند تا آماده شدن اسکان جدید در آنجا بمانند.

در ایالت های میراندا، وارگاس، فالکون و همچنین پایتخت ونزوئلا بیش از پنج هزار نفر خانه های خود را از دست داده اند.

شرکت نفت ونزوئلا اعلام کرده که فعالیت این شرکت در ایالت فالکون، که به دلیل قطع برق روز دوشنبه متوقف شده بود،‌ از سر گرفته شده است.

در کلمبیا، کشور همسایه ونزوئلا، نیز تصور می شود بیش از ۱۶۰ نفر در اثر سیل شدید در چند هفته اخیر جان خود را از دست داده باشند.

دولت این کشور می گوید که سیل اخیر زندگی یک و نیم میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده است.

در سامبر ۱۹۹۹ جاری شدن سیل در ونزوئلا بیش از ۳۰ هزار نفر را به کشتن داد. این حادثه بدترین بلای طبیعی معاصر در این کشور به شمار می آید.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.