دسترسی به سایت ویکی‌لیکس تقریبا غیرممکن شد

Image caption دهها هزار پیام دیپلماتیک آمریکا توسط سایت ویکی لیکس منتشر شده است

سازمان افشاگر و بحث برانگیز ویکی لیکس می گوید سایتش توسط شرکتی که خدمات دامنه اینترنتی (domain names)، آن را ارائه می داده، بسته شده است.

این شرکت، EveryDNS.net، گفته است که خدمات رسانی به ویکی لیکس را متوقف کرده چون این سایت به طور گسترده مورد حملات سایبری بوده است.

مارک گریگوری، گزارشگر بی بی سی، می گوید سازمان ویکی لیکس عملا آدرس اینترنتی خود را از دست داده که به این معنی است که سایتش غیرفعال خواهد بود مگر این که شرکت دیگری را پیدا کند که به آن خدمات دامنه اینترنتی ارائه دهد.

سایت ویکی لیکس در روزهای اخیر بارها از سوی هکرهای رایانه ای مورد حمله بوده است.

شرکت EveryDNS.net می گوید این حملات ثبات کل ساختار اینترنتی که این شرکت در اختیار دارد و ارائه می دهد را با خطر مواجه کرده است و به همین دلیل بوده که خدمات رسانی به ویکی لیکس را متوقف کرده است.

سازمان ویکی لیکس از طریق توییتر خبر بسته شدن سایتش را ارسال کرده است. البته کاربران هنوز هم می توانند با با وارد کردن مجموعه ای از ارقام وارد این سایت شوند.

ویکی لیکس یکشنبه گذشته بیش از ۲۵۱ هزار پیام دیپلماتیک را منتشر کرد که روزنامه نیویورک تایمز آنها را "روایت محرمانه رابطه ایالات متحده با جهان در عصر جنگ و تروریسم" توصیف کرده است.

مطالب مرتبط