'سلطان هرزنامه های جهان' محاکمه می شود

تصویری از یک کاربر اینترنت و صفحه کیبورد
Image caption دادستان ها معتقدند که اولگ نیکلاینکو مغز متفکر شبکه ای است که در سطح بسیار گسترده به فروش اینترنتی اجناس قلابی پرداخته است

یک مرد جوان روس که به مدیریت ارسال یک سوم هرزنامه های الکترونیکی جهان متهم شده، در دادگاه ادعا کرد که بیگناه است.

اولگ نیکلاینکو، ۲۳ ساله، که در دادگاهی در ایالت ویسکانسن آمریکا محاکمه می شود، متهم است که با آلوده کردن پانصد هزار کامپیوتر به ویروس های طراحی شده، از این کامپیوترهای شخصی، بدون اطلاع صاحبان آنها برای ارسال میلیاردها هرزنامه ها یا همان اسپم استفاده کرده است.

دادستان ها معتقدند که آقای نیکلاینکو مغز متفکر شبکه ای است که در سطح بسیار گسترده به فروش اینترنتی اجناس قلابی می پردازد.

آنها مدعی اند که شبکه راه اندازی شده توسط آقای نیکلاینکو قادر به ارسال ۱۰ میلیارد هرزنامه در روز است.

در جریان رسیدگی به این پرونده، ادعا شده که برای تهیه یک سوم از هرزنامه های ارسالی به کاربران اینترنتی جهان، از این شبکه استفاده شده است.

مدارک ارایه شده به دادگاه نشان می دهد که آقای نیکلاینکو نزدیک به نیم میلیون دلار طی ماه‌های ژوئن تا دسامبر سال ۲۰۰۷ دریافت کرده است.

این مدارک نشان می دهد که او این درآمد را از محل فروش اینترنتی قرص های تقویت کننده قوای جنسی، داروهای تقلبی، داروهای گیاهی و فروش اینترنتی ساعت های مچی تقلبی به دست آورده است.

با این حال، کرسیتوفر فن واگنر، وکیل این جوان روسی از دادگاه خواست که به این مسئله توجه داشته باشد که موکل او جوانی ۲۳ ساله است که هیچ سابقه قضایی ندارد.

آقای واگنر، همچنین رسانه ای شدن اتهامات آقای نیکلاینکو را مورد انتقاد قرار داد و نسبت دادن لقب "سلطان هرزنامه های جهان" به او را نادرست خواند.

پلیس فدرال آمریکا برای مدت سه سال آقای نیکلاینکو را زیر نظر داشت و او را هنگامی که ماه گذشته وارد خاک آمریکا شده بود، بازداشت کرد.

آقای نیکلاینکو، تمامی اتهامات وارد شده را تکذیب کرده است، اما در دادگاهی که در ماه جاری برگزار خواهد شد حاضر می شود.

مطالب مرتبط