به روز شده:  11:16 گرينويچ - شنبه 04 دسامبر 2010 - 13 آذر 1389

اروپا

اعتصاب کارکنان کنترل پرواز اسپانیا هزاران نفر را سرگردان کرد

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

اعضای دولت اسپانیا تشکیل جلسه دادند تا درباره چگونگی واکنش به اعتصاب مدیران بخش های کنترل پرواز در این کشور که باعث سرگردانی دهها هزار مسافر شده، تصمیم گیری کنند.

اعضای کابینه در این جلسه برای بازگرداندن اعتصاب کنندگان به محل کارشان، حالت فوق العاده و هشدار اعلام کردند. به این ترتیب، اگر این افراد به سر کار خود برنگردند، تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت و حتی ممکن است با مجازات زندان مواجه شوند.

نیروهای مسلح اسپانیا شب گذشته در فرودگاه ها مستقر شدند تا اطمینان حاصل کنند که هواپیماهایی که از قاره آمریکا به مقصد این کشور در پروازند، بتوانند فرود بیایند اما در حال حاضر هیچ پروازی از اسپانیا انجام نمی شود.

نیروهای مسلح، خود قادر نیستند پروازها را هدایت کنند و فقط می توانند به کارکنان بخش های کنترل ترافیک دستور این کار را بدهند اما این کارکنان حاضر به اجرای دستورات آنها نیستند.

این اعتصاب، با آغاز یک تعطیلات ملی در اسپانیا همزمان شده است

معاون نخست وزیر اسپانیا گفته است بعضی از مدیران کنترل ترافیک هوایی به سر کار برگشته اند اما بعضی دیگر از آنها به ویژه در مادرید هنوز حاضر نیستند در محل کار خود حاضر شوند و می گویند فشارهای کاری، باعث بیماری آنها شده است.

حدود پنجاه درصد از کارکنان از بیم آنکه تحت تعقیب قضایی قرار گیرند، امروز صبح در محل کار خود حاضر شدند اما دست به کار نمی زنند و می گویند به لحاظ جسمی، در شرایطی نیستند که کار کنند.

مقام های فرودگاهی می گویند راسا این دسته از افراد را تحت معاینات پزشکی قرار خواهند داد.

بیش از نود درصد کارکنان بخش کنترل پرواز در اسپانیا روز جمعه به دلیل اعتراض به شرایط کار و دستمزدها، در محل کار خود حاضر نشدند یا مرخصی استعلاجی گرفتند.

این اعتصاب، با آغاز یک تعطیلات ملی در اسپانیا همزمان شده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.