انفجار انتحاری در رمادی عراق تلفات به بار آورد

نقشه عراق
Image caption رمادی در استان انبار، زمانی مقر پیکارجویان به شمار می رفت

انفجار انتحاری در شهر رمادی در غرب عراق منجر به کشته شدن حداقل هشت نفر شده است.

مقام های عراقی می گویند یک بمب گذار انتحاری امروز، دوازده دسامبر با خودروی خود وارد محوطه ورودی دفتر فرمانداری شد و آن را منفجر کرد.

در این انفجار شش پلیس و دو غیرنظامی کشته و نزدیک به بیست نفر نیز زخمی شدند. پلیس می گوید آمار قربانیان افزایش خواهد یافت.

رمادی، پایتخت استان انبار عراق است که زمانی، مقر پیکارجویان به شمار می رفت اما به دنبال پیوستن قبائل سنی مذهب به مبارزه نظامیان آمریکا و دولت عراق با پیکارجویان القاعده، آمار حوادث خشونت آمیز این استان به شدت کاهش یافت.

تا سال 2007 شورشیان سنی مذهب در استان انبار فعالیت زیادی داشتند.

طی هفته های اخیر، مقامات عراقی دست به بازداشت های گسترده در این منطقه زدند. آنها می‌گویند افراد بازداشت شده از پیکارجویان القاعده هستند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را نپذیرفته است اما خبرنگار بی بی سی در بغداد می گوید احتمالا این انفجار با بازداشت های اخیر ارتباط دارد.

انفجار امروز در حالی روی داده که نوری مالکی، نخست وزیر عراق درصدد تشکیل دولت جدید در این کشور است. او امیدوار است با تشکیل دولت به بی ثباتی سیاسی در عراق پایان دهد.

از زمان پایان انتخابات پارلمانی، احزاب و گروه های سیاسی تا کنون نتوانسته اند برای تشکیل دولت جدید به توافق برسند و از ماه مارس تا کنون، بی ثباتی سیاسی در این کشور حکمفرما است.

مطالب مرتبط