حمله سونیا گاندی به مخالفان دولت هند

سونیا گاندی، رهبر حزب کنگره ملی هند در کنار مانموهان سینگ
Image caption سونیا گاندی، رهبر حزب کنگره ملی هند در کنار مانموهان سینگ

سونیا گاندی، رهبر حزب کنگره ملی هند، در پایان یکی از جلسات پارلمان به شدت از حزب بهاراتیا جاناتا موسوم به "بی جی پی" انتقاد کرد.

خانم گاندی که در پایان آخرین روز نشست زمستانی حزب کنگره صحبت می کرد، حزب بی چی پی را متهم به بدنام کردن پارلمان کرده است.

رهبر حزب کنگره ملی هند گفت که متحدان احزاب مخالف از فساد چشم پوشی کرده و یا از آن حمایت می کنند.

براساس گزارش ها، مخالفان حزب کنگره ملی تقریبا هر روز در جریان نشست چهار هفته ای پارلمان کارشکنی می کردند.

احزاب مخالف در هند که حزب بهاراتیا جاناتا رهبری آنها را برعهده دارد با سازماندهی منظم در اعتراض به رسوایی های مالی بی شمار در کشور، جلسات پارلمان را ترک می کردند.

یکی از شاخص ترین پرونده های مربوط به رسوایی مالی به استعفای وزیر مخابرات در ماه گذشته مربوط می شود.

وزیر مخابرات متهم شده که مجوز فروش تلفن های همراه را که میلیارد ها دلار برآورد شده کمتر از قیمت اصلی به فروش رسانده است.

پس از آن که دولت از انجام تحقیقات مشترکی در ارتباط با این فساد مالی سرباز زد، با خشم مخالفان روبرو شد.

در هر نشست پارلمان، نمایندگان مخالف با سر دادن شعارهای مخالف دولت، نظم جلسه را بهم زده و خواستار تشکیل کمیته ای برای رسیدگی و تحقیق در مورد فساد مالی می شدند. این در حالی است که در هر جلسه، رئیس مجلس رسیدگی به این مسئله را به روز دیگری موکول می کرد.

ال. ک. ادوانی رهبرحزب بهاراتیا جاناتا، ضمن تائید شیوه های مورد استفاده نمایندگان مخالف گفته است گاهی جلوگیری از اجرای قوانین، نتایج مثبتی به همراه دارد.

این در حالی است که دولت درخواست مخالفان را برای تشکیل کمیته ای برای تحقیق در مورد فساد وزیر مخابرات رد کرده و معتقد است که هم دفتر مرکزی تحقیقات و هم دادگاه عالی، این پرونده را مورد بررسی قرار می دهند.

مطالب مرتبط