یک حزب اسلامی از دولت ائتلافی پاکستان خارج می شود

Image caption اخراج دو وزیر در ارتباط با رسوایی مالی مربوط به زائران حج صورت گرفته است

در پاکستان یکی از احزاب اسلامی این کشور می گوید درپی اخراج یکی از وزرای وابسته به این حزب، این حزب از دولت اتئلافی خارج می شود.

براساس گزارش ها، محمد اعظم خان سواتی، وزیر علوم و تکنولوژی و از اعضای حزب جمعیت علمای اسلام و حامد سعید کاظمی، وزیر امور مذهبی که از اعضای حزب مردم پاکستان است، از جمله وزرایی هستند که توسط یوسف رضا گیلانی، نخست وزیر، از کار برکنار شده اند.

آقای سواتی متهم شده که در بروز نا آرامی های مربوط به فساد مالی دخالت داشته است. این در حالی است که آقای سواتی اتهامات وارده را رد کرده است.

به گفته خبرنگاران، خروج حزب جماعت علمای اسلام، هر چند دولت پاکستان را که از محبوبیت زیادی برخوردار نیست، تضعیف خواهد کرد، اما این به معنای از دست دادن اکثریت توسط دولت نیست.

با توجه به این که حزب جماعت علمای اسلام نقشی اندک در دولت ائتلافی دارد، اما این اقدام ابهاماتی را درباره ثبات سیاسی پاکستان ایجاد می کند.

حزب جماعت علمای اسلام، ۷ کرسی از ۳۴۲ کرسی مجمع اسلامی و ۲۲ کرسی از ۱۰۰ کرسی مجلس سنا را در اختیار دارد.

فضل الرحمان،رهبر حزب جماعت علما اسلام، در پی عزل محمد اعظم خان سواتی، وزیر علوم و تکنولوژی گفت:" ادامه حضور ما در دولت ائتلافی غیر ممکن است. ما با دولت خداحافظی می کنیم."

براساس گزارش ها، آقای سواتی پس از درگیری لفظی با آقای کاظمی در ارتباط با رسوایی مالی مربوط به اسکان زائران در مکه از کار برکنار شد.

مطالب مرتبط