فرمانده نیروی زمینی کره جنوبی استعفا داد

Image caption ژنرال هوانگ اتهامات وارده به خود را رد می کند

ژنرال هوانگ ایی -دان ، فرمانده نیروی زمینی کره جنوبی استعفا داده است.

مقامات وزارت دفاع این کشور تائید کرده اند که ژنرال هوانگ در پی انتشار گزارش هایی در مطبوعات درباره ارتباط او با رسوایی مالی مربوط به سرمایه گذاری در املاک از مقامش کناره گیری کرده است.

فرمانده نیروی زمینی کره جنوبی در حالی استعفا داده که تنش بین این کشور و کره شمالی بالا گرفته است.

کره شمالی ماه گذشته یکی از جزایر مرزی کره جنوبی را گلوله باران کرد، که این امر به کشته شدن ۴ نفر و مجروح شدن شماری از شهروندان کره جنوبی منجر شد.

براساس گزارش ها، وزیردفاع کره جنوبی هم پیشتر و در پی انتقاد به واکنش این کشور به حمله به کره شمالی مجبور به استعفا شد.

حمله کره شمالی به جزیره یون پیونگ در کره جنوبی ، اولین حمله از این نوع از زمان خاتمه جنگ در شبه جزیره کره از سال ۱۹۵۳ میلادی بود.

ژنرال هوانگ ایی-دان در ژوئن سال جاری به سمت فرماندهی نیروی زمینی کره جنوبی منصوب شد.

اتهاماتی مبنی بر این که آقای هوانگ از تغییرات ایجاد شده در قوانین مربوط به خرید و فروش املاک استفاده کرده و سودهای کلانی به جیب زده، به طور وسیعی در کره جنوبی برسرزبانهاست.

آژانس خبری کره جنوبی ،یان هاپ، به نقل از یکی از مقامات رسمی وزرات دفاع که نخواست نامش فاش شود، گفته است آقای هوانگ در زمانی که خود مجبور است رهبریت اصلاحات در ارتش را برعهده داشته باشد، چگونه می تواند، با چنین عملکردی در این پست باقی بماند.

گفته شده آقای هوانگ در سال ۲۰۰۲ میلادی با آگاهی از این که محدودیت های ساختمانی به زودی لغو خواهد شد، اقدام به خرید ملک کرده است.

این درحالی است که آقای هوانگ اتهامات وارده را رد کرده، و گفته است که او از وجود تغییرات در خرید و فروش املاک، اطلاعی نداشته است.

لوسی ویلیامسون، خبرنگار بی بی سی درسئول، می گوید انتظار می رود که به زودی ارتش این کشور در رده های بالا دست به تغییرات بزند.

مطالب مرتبط