بنیانگذار فیس بوک شخصیت سال مجله تایم شد

مارک زوکربرگ، بنیانگذار فیس بوک به عنوان شخصیت برگزیده سال مجله تایم انتخاب شد. این میلیاردر 26 ساله به عنوان پر نفوذترین فرد سال 2010 شناخته شده است.

پیشتر جولیان آسانژ ، بنیانگذار سایت ویکی لیکس برنده نظر سنجی خوانندگان مجله تایم به عنوان پر نفوذترین شخصیت سال 2010 شده بود. اما سردبیران و گزارشگران این مجله آقای زوکربرگ را انتخاب کردند.

ریچارد استنگل، سردبیر اجرایی مجله تایم می گوید که شبکه اجتماعی آقای زوکربرگ نحوه زندگی روزمره ما را متحول کرده است.

آقای زوکربرگ در سال 2004، زمانی که در هاروارد دانشجو بود، فیس بوک را همراه با چند نفر دیگر تاسیس کرد. این شبکه اجتماعی اکنون پانصد میلیون نفر کاربر و بیش از هزار و هفتصد نفر کارمند دارد.

آقای زوکربرگ در بیانیه ای گفت که بردن جایزه تایم "افتخار بزرگی است و تلاش های گروه کوچک ما برای مرتبط کردن جهان را به رسمیت می شناسد. من از این که در جریان این تلاش ها قرار گرفته ام خوشحالم."

میزان دارایی آقای زوکربرگ که یکی ثروتمندترین افراد آمریکا به شمار می رود، نزدیک به هفت میلیارد دلار تخمین زده شده است. او اخیرا اعلام کرد که بخشی از دارایی های خود را به خیریه خواهد بخشید.

بر اساس زندگی آقای زوکربرگ فیلمی سینمایی با عنوان "شبکه اجتماعی" ساخته شده که ماجرای تاسیس فیس بوک را از ابتدا تا فراگیر شدنش به نمایش می گذارد.

او یکی از اعضای گروهی موسوم به "قول اعطا" است که ثروتمندان آمریکایی را قانع می کند تا دست کم نیمی از ثروت خود را چه در زمان حیات و یا پس از مرگ به خیریه اعطا کنند.

"قول اعطا" مبارزه ای است که وارن بافت سرمایه گذار آمریکایی، بیل گیتس، رئیس مایکروسافت و همسرش شروع کردند.

برندگان جنجال برانگیز

مطالب مرتبط